Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada 2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata

26 listopada 2023

1. Dziękuję za ofiary, złożone w poprzednią niedzielę, na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie – przekazaliśmy 1.716 zł.
  2. W środę zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu o godz.16.30, następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.
  3. W tym tygodniu przezywamy I piątek miesiąca – wynagradzamy Komunią św. za grzechy nasze i całego świata.

Okazja do sakramentu pokuty:

– Zagórzyca – środa – godz. 16.30

– Damnica – piątek – godz. 17.30

1. W następną niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu – czas przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa i w dalszej kolejności czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczniemy również Nowy Rok kościelny.
  2. W naszej parafii od następnej soboty Msza św. w Domaradzu będzie odprawiana o godz. 16.30.
  3. Natomiast w każdą pierwszą środę miesiąca Msza św. będzie odprawiana ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, po której będziemy się modlili za wstawiennictwem naszego Patrona. Zostanie też umieszczona specjalna skrzyneczka, w której można na kartce wypisać intencje modlitewne.
  4. Dziękuję ofiarodawcom inwestycji parafialnych:

– Zagórzyca:

– Rodzina Formela – 2.000 zł

– Ofiarodawcy anonimowi – 300 zł

1. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania:

– sobota – godz. 9.00 – uczniowie klas VIII

– sobota – godz. 9.30 – uczniowie szkoły średniej

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Władysławę Dąbrowską – R.I.P.
  2. Wychodząc z kościoła można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i opłatki na stół wigilijny.
  3. W dn. 01 GRUDNIA  w godzinach 17:00 do 19:00 na świetlicach w Bobrownikach, Świecichowie, Karżniczce, Mianowicach i Domaradzu oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Damnicy będzie prowadzona akcja rejestracji Dawców szpiku i komórek macierzystych.

Będziecie mieli możliwość zrobić coś dobrego i pomóc wszystkim pacjentom chorującym na nowotwory krwi.

Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje około 10 minut

Organizatorzy zapraszają do rejestracji każdą osobę w przedziale wiekowym 18 – 55 lat w ogólnie dobrym stanie zdrowia.

1. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i św. Józefa.