Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2023

XVI Niedziela Zwykła

23 lipca 2023

  1. W minionym tygodniu, we wtorek, dotarła do nas radosna wiadomość o przyznaniu dotacja na remont kościoła filialnego w Damnicy w wysokości: 1 097 500 zł. W tym miejscu pragnę złożyć serdeczne podziękowania w imieniu całej naszej Wspólnoty Parafialnej na ręce pana wójta Andrzeja Kordylasa za okazaną pomoc, życzliwość i zrozumienie. Bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę i mam nadzieje na dalszą owocną współpracę na rzecz naszej małej ojczyzny. Przy tej okazji wspomnę, że jest to wydarzenie historyczne, ponieważ w annałach parafialnych nie odnajdujemy żadnej informacji o tak kompleksowej renowacji kościoła w Damnicy. Pragnę również podziękować pani Renacie Teterka, która poświęciła swój własny czas na przygotowanie obszernej dokumentacji i projektów. Wszystkim serdecznie dziękuję i składam serdeczne: „Bóg zapłać”.
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Krzysztofa tego dnia po Mszy św. w Damnicy zostaną poświęcone pojazdy, natomiast poświęcenie pojazdów w Zagórzycy w środę po Mszy św.
  3. Zapraszam na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu, w Zagórzycy o godz.17.00 – w środę, Po adoracji nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. W czasie  adoracji okazja do spowiedzi świętej.
  4. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Maciej Zawadzki, st. wolnego, Damnica Karolina Morawska, st. wolnego, Szczecin  zap. II
  5. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Szkutnik – R.I.P.
  6. Jest nowy numer „Pielgrzyma”.
  7. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i św. Józefa.