Ogłoszenia

NIEDZIELA PALMOWA – 2 kwietnia 2023

NIEDZIELA PALMOWA

2 kwietnia 2023

  1. Dziękuję za ofiary złożone na kolektę przeznaczoną na WSD w Pelplinie. Przekazaliśmy na konto WSD – 1614zł.
  2. Zapraszam dzisiaj na godzinę 20.00 do kościoła parafialnego na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Od godz. 20.00 do 21.00 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Naszą modlitwę zakończymy o godz. 21.37 błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu. Wykorzystajmy czas adoracji na modlitwę, którą także wkraczamy w najświętszy tydzień naszej wiary.
  3. Msze św.:

– w Wielki Poniedziałek – Zagórzyca godz. 16.00 (od godz. 17.00 okazja do spowiedzi w Główczycach)

– w Wielki Wtorek – Damnica – godz. 17.00 i 17.30

– w Wielką Środę- Zagórzyca – godz. 17.00

4. Wielki Czwartek – Bazylika Katedralna w Pelplinie – godz. 10.00 –  Msza Krzyżma św. – z udziałem kapłanów naszej diecezji.

Damnica – 17.30 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Zagórzyca – 19.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek – liturgia adoracji Krzyża św. – tego dnia nie prawuje się Mszy św.

Domaradz – 16.00

Damnica – 17.30

Zagórzyca – 19.00

Ofiary składane podczas adoracji Krzyża świętego przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość od potraw mięsnych lecz także post ścisły.

Zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego do godz. 21.00 w kościele parafialnym.

Wielka Sobota – tego dnia, przed południem, poświęcimy pokarmy na stół wielkanocny – harmonogram święconki umieszczony jest na stronie internetowej. Zapraszam do adoracji Grobu Pańskiego i Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od godz. 7.00 do liturgii o godz. 19.00.

Liturgia Wielkiej Soboty – rozpocznie się poświęceniem ognia o godz. 19.00 przed kościołem parafialnym w Zagórzycy. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej szczególnej liturgii, na którą przychodzimy ze świecami.

  1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

– Zagórzyca 5.45 – procesja Wielkanocna i Msza św.

– Damnica – 8.00 – procesja Wielkanocna i Msza św.

– Domaradz – 10.00 – Msza św.

– Zagórzyca – 11.15 – Msza św.

  1. Poniedziałek wielkanocny:

– Domaradz 7.00

– Zagórzyca – 8.30 i 11.15

– Damnica 10.00

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

  1. W poprzednim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Barbarę Grabowską – R.I.P.
  2. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i św. Józefa.