Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – 30 października 2022

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

30 października 2022

1. Bardzo dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, rodzicom i ludziom dobrej woli za wczorajsze porządki przy kościele parafialnym w Zagórzycy. Szczególne podziękowania składam na ręce p. Zbigniewa Pawłowskiego, Jana Wasiury i Tadeuszowi Bubniakowi.

Dziękuję także Wszystkim osobom, które pomogły w demontażu ogrodzenia przy kościele w Damnicy.

1. We wtorek przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św.:

– 30 października – Zagórzyca godz. 18.00 – Msza św. z uroczystości dla osób, które następnego dnia odwiedzają groby swoich bliskich poza naszą parafią.

1 listopada Uroczystość Wszystkich Świetych:

– Domaradz – godz.7.00 – z procesją na cmentarz przy kościele

– Damnica – godz.9.00 – z procesją na cmentarz gminny

– Zagórzyca – godz. 11.30 – z procesją na cmentarz parafialny

W tym dniu po południu lub jutro można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie modlitw: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.

Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i za modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych w czyśćcu cierpiących.

1. Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św.:

– Damnica – godz. 17.00 (przed Mszą modlimy się wypominkami)

– Zagórzyca – godz.18.00 (po Mszy modlimy się wypominkami)

W tym tygodniu modlić się będziemy wypominkami w czwartek.

1. W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne:

– w I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne

– w I piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, tego dnia odwiedzę osoby chore i starsze z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi w Damnicy i Zagórzycy przed Mszą św.

1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. w piątek 4 listopada po Mszy św. w Zagórzycy.
  2. Pragnę serdecznie podziękować ofiarodawcom nowych drzwi do zakrystii kościoła parafialnego oraz za ich montaż. Przy tej okazji zapraszam by zobaczyć zakupione płytki, które zakupiliśmy na wszystkie pomieszczenia zakrystyjne. Zamówiliśmy także trzy nowe okna, które zostaną zamontowane jeszcze w tym miesiącu. Także w tym miesiącu powinna dotrzeć do nas nowa posadzka do prezbiterium.
  3. Dziękuję ofiarodawcom inwestycji parafialnych:

– w Zagórzycy:

– Ofiarodawcy anonimowi – 100,00

– Iwona Andrzej Kordylas – 300,00

– Ewa Dariusz Maziec – 200,00

1. Osoby chętne na wyjazd i projekcję filmu „Prorok” dnia 17 listopada zapraszam aby się zapisywać u p. Zbigniewa Pawłowskiego.
  2. Kandydaci do bierzmowania z kl. VIII w dniach od 18 -19 listopada będą przeżywali w Potęgowie rekolekcje ewangelizacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  3. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na „Weekend dla narzeczonych” 25 – 27 listopada 2022r. w Białogórze. Udział w tym programie jest ważnym elementem przygotowania do ślubu. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.
  4. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i św. Józefa.