Ogłoszenia

WARSZTATY POD PALMĄ

WARSZTATY POD PALMĄ

To będzie lato pełne przygód i odkryć! Startujemy z zapisami na WARSZTATY POD PALMĄ w pałacu w Damnicy dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Gwarantujemy sielski i twórczy czas. Każdy jednodniowy warsztat to inna atrakcja i nowe przeżycia. Zajęcia poprowadzą doświadczeni artyści, naukowcy i animatorzy. W cenie (25 zł/dzień) również opieka od 9:00 do 15:00, gry i zabawy w pałacu i na świeżym powietrzu oraz pożywne posiłki.

Regulamin i karta zgłoszeniowa wraz z oświadczeniem dostępne na stronie internetowej www.kultura.powiatslupsk.pl

Zapisy na WARSZTATY POD PALMĄ potrwają do 22 czerwca 2022 r. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 59 844 57 58.

V FESTIWAL ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH „ZIEMIA SŁUPSKA”

Wkręć się w lato na folkową nutę! 25 czerwca w samo południe park przy pałacu w Damnicy rozbrzmi dźwiękami V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”. Szykujemy moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. W programie m.in. kiermasz kół gospodyń wiejskich (szczegóły poniżej), wystawy rękodzieła oraz warsztaty sztuki użytkowej (np. garncarstwo i tkactwo) prowadzone przez lokalnych artystów. W wydzielonej strefie dla dzieci będzie można się poczuć jak w dawnej wiosce – młodzi uczestnicy nauczą się, jak tworzyć z drewna piszczałki, łódki, gwizdki, grzechotki i klekotki. Biesiadnicy będą też mogli zwiedzić wnętrza XIX-wiecznego pałacu w Damnicy. Uwieńczeniem będzie występ gwiazdy festiwalu – zespołu LUNOVE, a po nim potańcówka biesiadników połączona ze wspólnym śpiewem.

KONKURS KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH

Gwoździem programu będzie konkurs, do udziału w którym zapraszamy zespoły i kapele ludowe z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zgłoszenia w formie nagrań przyjmujemy do 12 czerwca 2022 r. na adres: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl.

RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY „ŻYCIE NA WSI”

Rodziny z regionu mogą natomiast wykazać się kreatywnością w konkursie plastycznym „Życie na wsi”. Prace prosimy przesyłać na adres Centrum Kultury Powiatu Słupskiego do 13 czerwca 2022 r:

ul. Janusza Korczaka 1

76-231 Damnica

KIERMASZ KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

Koła gospodyń wiejskich z powiatu słupskiego zapraszamy do zgłaszania udziału w kiermaszu potraw regionalnych podczas V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych „Ziemia Słupska”. Jeśli chcecie podzielić się swoimi przysmakami i zaprezentować piękne stroje, nie może Was zabraknąć! Wypełnione i podpisane karty zgłoszenia przyjmujemy na adres impresariat@kultura.powiatslupsk.pl. Liczba miejsc ograniczona, więc liczy się kolejność zapisów.

Regulaminy oraz karty zgłoszenia dostępne na stronie internetowej www.kultura.powiatslupsk.pl

Kontakt do koordynatora: impresariat@kultura.powiatslupsk.pl / 59 844 57 58