Wielka Niedziela – Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022

Wielka Niedziela – Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022

1. Serdecznie dziękuję rodzinom, które podjęły się przygotowania paczek dla mieszkańców Ukrainy. Dziękuję także za transport tych paczek. Pozwolę swoja wdzięczność wyrazić słowami Psalmu 41:

Szczęśliwy ten, kto myśli o biednym <i o nędzarzu>w dniu nieszczęścia Pan go ocali. Pan go ustrzeże, zachowa przy życiu,uczyni szczęśliwym na ziemi i nie wyda go wściekłości jego wrogów. Pan go pokrzepi na łożu boleści:podczas choroby poprawi całe jego posłanie”.

1. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na dekorację Grobu Pańskiego:

– mieszkańcom Zagórzycy: 880 zł

– mieszkańcom Sąborza: 400 zł

– mieszkańcom Karżniczki – 300 zł

– mieszkańcom Mianowic – 500 zł

– Wielogłowy – 200 zł

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy najświętszy tydzień naszej wiary. Zapraszam wszystkich do udziału w liturgii tego tygodnia:

Wielki Wtorek i Środa– Msza św. godz. 7.00

Wielki Czwartek – Bazylika Katedralna w Pelplinie – godz. 10.00Msza Krzyżma św. – z udziałem kapłanów naszej diecezji.

Damnica – 17.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Zagórzyca – 19.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek – liturgia adoracji Krzyża św. – tego dnia nie prawuje się Mszy św.

– Domaradz – 16.00

– Damnica – 17.30

– Zagórzyca – 19.00

Ofiary składane podczas adoracji Krzyża świętego przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nie tylko wstrzemięźliwość od potraw mięsnych lecz także post ścisły.

Zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego do godz. 21.00 w kościele parafialnym.

Wielka Sobota – tego dnia, przed południem, poświęcimy pokarmy na stół wielkanocny – harmonogram święconki umieszczony jest na stronie internetowej. Zapraszam do adoracji Grobu Pańskiego i Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od godz. 7.00 do liturgii o godz. 20.00.

Liturgia Wielkiej Soboty – rozpocznie się poświęceniem ognia o godz. 20.00 przed kościołem parafialnym w Zagórzycy. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej szczególnej liturgii, na którą przychodzimy ze świecami.

1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

Zagórzyca 5.45 – procesja Wielkanocna i Msza św.

Damnica – 8.00 – procesja Wielkanocna i Msza św.

Domaradz – 10.00 – Msza św.

Zagórzyca – 11.15 – Msza św.

1. Poniedziałek wielkanocny:

Domaradz 7.00

Zagórzyca – 8.30 i 11.15

Damnica 10.00

Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

1. Okazja do spowiedzi św.:

Damno – poniedziałek od godz. 17.00 – 18.00

Główczyce – wtorek od godz. 9.15 – 10.00 i 17.30 – 18.30

Stowięcino – środa od godz17.30 – 18.00

Zagórzyca – Wielki Piątek – od 20.15 do 21.00

1. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na nasze inwestycje:

– Zagórzyca – ofiarodawcy anonimowi – 200 zł „Bóg zapłać”.

1. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.