V Niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022

3 kwietnia 2022

1. Serdecznie dziękuję rodzinom, które podjęły się przygotowania paczek dla mieszkańców Ukrainy. Jest to piękny znak naszej wrażliwości na cierpienia bliźnich. Już w ciągu doby, po ogłoszeniu, wszystkie paczki były rozdysponowane. Bardzo serdecznie dziękuję także osobom, które chciały także partycypować w tej akcji – myślę, że jeszcze będzie okazja – „Bóg zapłać”!
  2. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na dekorację Grobu Pańskiego:

– mieszkańcom Zagórzycy: 880 zł

– mieszkańcom Sąborza: 400 zł

– mieszkańcom Karżniczki – 300 zł

– mieszkańcom Mianowic – 500 zł

1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla naszych szkół:

– Zagórzyca – od poniedziałku do środy

– Damnica – od środy do piątku

1. W czwartek, 7 kwietnia, spowiedź święta przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego z udziałem kapłanów z naszego dekanatu:

– Zagórzyca od godz. 17.00 – 18.10

– Damnica od godz. 17.00 – 18.10

Zachęcam do skorzystania z daru sakramentalnego pojednania.

1. W Niedzielę Palmową na Mszach św. poświęcimy palmy. Nasza schola parafialna będzie rozprowadzać palmy wielkanocne przed kościołem w Zagórzycy. Za zebrane środki schola pojedzie na pielgrzymkę.
  2. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji pokoju w naszych rodzinach, sąsiedztwie, w Ojczyźnie, na Ukrainie i w świecie.

W każdą niedzielę, środę i piątek Wielkiego Postu o godz. 21.00 w naszych domach we wspólnej modlitwie wołajmy do Pana Boga o miłosierdzie „dla nas i całego świata”.

1. Nabożeństwa pasyjne

Droga Krzyżowa:

Zagórzyca – piątek – 18.00

Damnica – piątek – 16.30 – w Damnicy po Mszy św. o godz.17.00 – wyruszy ekstremalna Droga Krzyżowa – proszę zaopatrzyć się w kamizelki odblaskowe i latarki.

– Domaradz – 18.00

Gorzkie Żale:

– Domaradz – sobota przed Mszą św.

– Damnica – niedziela po Mszy św. o godz. 7.00

– Zagórzyca – niedziela po Mszy św. o godz. 8.30

Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych także dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

1. Można zapisywać się na wyjazd na nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej – 8 kwietnia 2022 r.

Zapisywać się można:

Damnica – p. Danuta Mieleszczuk

Zagórzyca – p. Leokadia Nowak

Wszystkie informacje znajdują się w gablotkach i na naszej stronie internetowej.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.