III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022

III Niedziela Wielkiego Postu

20 marca 2022

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy skorzystali z wielkopostnych ćwiczeń duchowych. Dziękuję za liczny udział i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
  2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone do puszek na misjonarzy. Zebraliśmy i przekazaliśmy 678 zł.
  3. Pragnę podziękować p. Zbyszkowi Pawłowskiemu, Rodzicom i Kandydatom do bierzmowania za wczorajsze zaangażowanie w uporządkowaniu terenu wokół kościoła parafialnego.
  4. W naszej parafii gościmy kleryka Pawła z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, który dzisiaj spotka się z kandydatami do bierzmowania z klas VIII o godz. 16.15 w szkole w Zagórzycy.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WSD w Pelplinie.

1. W piątek 25 marca przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to „Dzień Świętości Życia” oraz Dzieła Duchowej Adopcji.

Tego dnia złożymy nasze zobowiązania modlitewne w czasie Mszy św. w Zagórzycy i Damnicy.

Zapraszam wszystkich do włączenia się w ten wielki maraton modlitewny. Materiały dostępne są w zakrystii i można je zabrać po Mszach św.

1. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji pokoju w naszych rodzinach, sąsiedztwie, w Ojczyźnie, na Ukrainie i w świecie.

W każdą niedzielę, środę i piątek Wielkiego Postu o godz. 21.00 w naszych domach we wspólnej modlitwie wołajmy do Pana Boga o miłosierdzie „dla nas i całego świata”.

1. Można wpisywać swoje wyrzeczenia do specjalnej księgi, w intencji pokoju i trudnych problemach naszego życia. Zgodnie z zapewnieniem Pana Jezusa: Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem”.

Proponowane są następujące wyrzeczenia:

– środa i piątek – post o chlebie i wodzie

– środa i piątek – post od telewizji, radia i internetu

– środa i piątek – cztery części Różańca świętego (cały Różaniec)

– środek i piątek – inne….

Zachęcam wszystkich dorosłych parafian do udziału i wspólnego poszczenia w tym szczególnym czasie w tak ważnych intencjach.

1. Od dzisiaj można także odbierać skarbonki na jałmużnę wielkopostną – których ofiary przeznaczone będą na pomoc szukającym schronienia w Polsce.
  2. Nabożeństwa pasyjne

Droga Krzyżowa:

Zagórzyca – piątek – 16.30

Damnica – piątek – 17.30 – w Damnicy po Mszy św. o godz.18.30 – wyruszy ekstremalna Droga Krzyżowa – proszę zaopatrzyć się w kamizelki odblaskowe i latarki.

– Domaradz – 18.00

Gorzkie Żale:

– Domaradz – sobota przed Mszą św.

– Damnica – niedziela po Mszy św. o godz. 7.00

– Zagórzyca – niedziela po Mszy św. o godz. 8.30

Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych także dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

1. Pragnę podziękować za złożone ofiary na planowane inwestycje:

Zagórzyca:

-Wiesława Henryk Kotłowscy– 100 zł

Damnica:

– Rodzina Przybyłowskich – 200 zł

Na stronie internetowej jest specjalna zakładka na której aktualizowane są na bieżąco dane o wpłatach i ofiarodawcach.

1. Można zapisywać się na wyjazd do kina na projekcję filmu: Cud Guadalupe”. Zgłoszenia przyjmuje p. Zbigniew Pawłowski. Przewidywany termin projekcji 24 marca 2022 roku.

Harmonogram wyjazdu jest następujący:

– Damnica 19.00 – CeiK

– Karżniczka 19.05 – PKS

– Zagórzyca – 19.10 przy kościele

– Sąborze – 19.15 – PKS

– Wielogłowy 19.18

1. Sakrament małżeństwa zamierzają zawrzeć:

Natalia Hinz, st. wolnego, zam. Słupsk i Robert Przyborowski, st. wolnego, zam. Damnica – zapowiedź II

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.