Ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu – 6 marca 2022

I Niedziela Wielkiego Postu

6 marca 2022

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone do puszek na „Pomoc Ukrainie”. Przekazaliśmy na konto Caritas 7.724 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszam rodziny naszej parafii do wspólnej modlitwy w intencji pokoju w naszych rodzinach, sąsiedztwie, w Ojczyźnie, na Ukrainie i w świecie.

W każdą niedzielę, środę i piątek Wielkiego Postu o godz. 21.00 zapalmy w naszych oknach świecę. Natomiast w naszych domach przy zapalonej gromnicy lub innej poświęconej świecy rozpocznijmy 30 min. wspólną modlitwę, którą rozpoczniemy wspólnym Apelem Jasnogórskim i Litanią do Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Niech nie zabraknie modlitwy różańcowej i chociażby chwili rozważania Pisma Świętego. Modlitwę zakończmy wspólnym wołaniem, które przypisuje się św. Bernardowi z Clairvaux. Teksty modlitw dostępne są na naszej stronie parafialnej.

 1. Od środy, można będzie wpisywać swoje wyrzeczenia do specjalnej księgi, w intencji pokoju i trudnych problemach naszego życia. Zgodnie z zapewnieniem Pana Jezusa: Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem”.

Proponowane są następujące wyrzeczenia:

– środa i piątek – post o chlebie i wodzie

– środa i piątek – post od telewizji, radia i internetu

– środa i piątek – cztery części Różańca świętego (cały Różaniec)

– środek i piątek – inne….

Zachęcam wszystkich dorosłych parafian do udziału i wspólnego poszczenia w tym szczególnym czasie w tak ważnych intencjach.

 1. Od dzisiaj można także odbierać skarbonki na jałmużnę wielkopostną – których ofiary przeznaczone będą na pomoc szukającym schronienia w Polsce.
 2. Nabożeństwa pasyjne

Droga Krzyżowa:

Zagórzyca – piątek – 18.00

Damnica – piątek – 16.30 – w Damnicy po Mszy św. o godz.17.00 – wyruszy ekstremalna Droga Krzyżowa – proszę zaopatrzyć się w kamizelki odblaskowe i latarki.

– Domaradz – 18.00

Gorzkie Żale:

– Domaradz – sobota przed Mszą św.

– Damnica – niedziela po Mszy św. o godz. 7.00

– Zagórzyca – niedziela po Mszy św. o godz. 8.30

Zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych także dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

 1. Pragnę podziękować za złożone ofiary na planowane inwestycje:

Zagórzyca:

– Ofiarodawcy anonimowi– 200 zł

Damnica:

– Ofiarodawcy anonimowi – 200 zł

Na stronie internetowej jest specjalna zakładka na której aktualizowane są na bieżąco dane o wpłatach i ofiarodawcach.

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Edwarda Staszczak i Jana Dyl. We wtorek o godz.10.00 w Damnicy pogrzeb śp. Adama Gryglewicz R.I.P.
 2. Spotkanie do bierzmowania dla młodzieży szkól średnich sobota 9.00 w kościele parafialnym a o godz. 9.40 – dla osób dorosłych przygotowujących się do bierzmowania.
 3. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.
 4. W następną niedzielę zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy.
 5. Od następnej niedzieli rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Marek Matyszek. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w rekolekcjach.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.