Rocznica Poświęcenia Kościoła – 31 października 2021

Rocznica Poświęcenia Kościoła

31 października 2021

1. Serdecznie dziękuję kandydatom do bierzmowania i rodzicom za pomoc w uporządkowaniu terenu wokół kościoła. Szczególne podziękowania składam na ręce: p. Tadeusza Bubniaka, Jana Wasiury i Zbyszka Pawłowskiego.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcji filmu: „Fatima”.
  3. Jutro przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych – oddajemy cześć wszystkim, którzy przeszli drogą doczesności i przez swoje oddanie Chrystusowi osiągnęli świętość.

Porządek Mszy św.:

– 7.00 – Domaradz

– 8.00 Zagórzyca – Msza św. dla osób, które odwiedzają groby poza naszą parafią

– 9.30 – Damnica – po Mszy św. procesja na cmentarz

– 11.30 – Zagórzyca – po Mszy św. procesja na cmentarz

1. 2 listopada przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – tego dnia Kościół Święty przypomina nam o potrzebie modlitwy za zmarłych.

Msze Św.:

Zagórzyca godz. 17.00

Damnica godz.18.00

1. Modlitwą wypominkową modlimy się od 2 listopada do 5 listopada codziennie w Zagórzycy od.16.30 i w Damnicy po Mszy św.
  2. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiących.

Aby uzyskać odpust trzeba spełnić następujące warunki:

– być stanie w łaski uświęcającej

– przyjąć Komunię świętą

– posiadać brak przywiązania do grzechu, nawet powszedniego

– odmówić dowolną modlitwę za Ojca Świętego i w jego intencjach

1. W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne:

– w pierwszy czwartek trwamy w modlitwie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

– w pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 8.30

Okazja do spowiedzi św. w Zagórzycy od 16.00 -16.30 i w Damnicy od 17.30 – 18.00

1. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się w sobotę 6 listopada o godz.8.30 w Zagórzycy. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Pragnę podziękować za złożone ofiary na planowane inwestycje:

Zagórzyca:

– Piotr Maciąg – 200 zł

– Irena Czerwonka – 100 zł

– Dorota i Jarosław Jabłońscy – 1000 zł

– Barbara i Zygmunt Wronka – 1000 zł

– Regina Bubniak – 100 zł

– Ewa i Jerzy Rompscy – 200 zł

– Ewa Podufała i Dariusz Mojsiewicz – 200 zł

Damnica:

– Barbara i Andrzej Walczak – 200 zł

Na stronie internetowej jest specjalna zakładka na której aktualizowane są na bieżąco dane o wpłatach i ofiarodawcach

1. Wychodząc z kościoła można zabrać ze sobą kartki na wypominki. Proszę o umieszczenie informacji w którym z kościołów mamy się modlić za zmarłych.
  2. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wiktorię Uzdowską i Teresę Kozłowską – R.I.P.
  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.