XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021

XXIX Niedziela Zwykła

17 października 2021

1. Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 1.156 zł i tę sumę przekazaliśmy na konto fundacji.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim czcicielom Matki Bożej w znaku z Fatimy za udział w tegorocznych nabożeństwach od 13 maja do 13 października 2021r. Przy tej okazji dziękuję wszystkim osobom, które podczas ostatniego nabożeństwa, przyjęły sakrament chorych.
  1. W czwartek 21 października wyjeżdżamy do kina na film: „Fatima”. Są jeszcze wolne miejsca – zapisywać się można u p. Zbyszka Pawłowskiego.

– Damnica przy kościele godz. 18.45

– Karżniczka – przystanek autobusowy – 18.50

– Zagórzyca przy kościele – 18.55

– Sąborze – przystanek autobusowy – 19.00

1. Spotkanie scholii parafialnej w sobotę 23 października o godz. 9.00 w kościele w Zagórzycy. Do tej pory zgłosiło się 17 dzieci – zapraszamy kolejne – zapisywać się można u p. Zbyszka Pawłowskiego.
  2. Dzięki przychylności p. Zbyszka Pawłowskiego od następnego tygodnia na stronie internetowej ukazywać się będą artykuły dotyczące historii naszej parafii (fragmenty pracy magisterskiej). Z jednej bowiem strony chcemy lepiej poznać początki wiary na naszej ziemi oraz tych, którzy tutaj modlili się i sprawowali liturgię, a z drugiej chcemy pielęgnować kontakty z osobami, które kiedyś tutaj żyły a obecnie mieszkają w Niemczech i są żywo zainteresowane naszym życiem i liturgią.
  3. Na stronie internetowej ukazał się adres strony, na której w języku niemieckim, można zapoznać się z historią mieszkańców naszej miejscowości i parafii. Zachęcam do lektury
  4. Trwamy w modlitwie różańcowej. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej:

Zagórzyca: od wtorku do piątku o godz. 16.30

– kandydaci do bierzmowania i I Komunii św. – wtorek i czwartek

Damnica: od wtorku do piątku o godz.17.30

– kandydaci do bierzmowania i I Komunii św. – środa i piątek

Domaradz: codziennie o godz.19.00 i w sobotę 16.30.

1. Pragnę podziękować ofiarodawcom węgla na plebanię – z Damnicy oraz osobom, które go przetransportowały. Serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Pragnę podziękować za złożone ofiary na planowane inwestycje:

Zagórzyca:

– Janina i Bolesław Kułakowscy – 300 zł

– Władysława i Wacław Dąbrowscy – 200 zł

– Beata Dąbrowska – 200 zł

– Monika Hetnarowicz – 150 zł

– Ofiarodawcy anonimowi – 1.000 zł

Damnica:

– Ofiarodawcy anonimowi – 850 zł

– Antoni Bazylczyk – 200 zł

Na stronie internetowej jest specjalna zakładka na której aktualizowane są na bieżąco dane o wpłatach i ofiarodawcach

1. W następną niedzielę kolekta przeznaczona jest na misje katolickie – polecam ją waszej ofiarności.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.