XXVIII Niedziela Zwykła – Dzień Papieski – 10 października 2021

XXVIII Niedziela Zwykła

Dzień Papieski

10 października 2021

1. Dzisiaj przeżywamy „Dzień Papieski”. Modlitwą i ofiarą wspieramy „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – ludzi młodych i zdolnych, którzy są żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.
  2. Zachęcam dzieci i młodzież do udziału w konkursie z okazji „Dnia Papieskiego”. Tegorocznym przesłaniem konkursu jest hasło: „Święty Jan Paweł II – Pielgrzym Miłości”.
  3. 13 października będziemy przeżywali ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W czasie tego nabożeństwa zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych – zapraszam osoby chore i w podeszłym wieku do skorzystania z tego sakramentu. Nie wiemy bowiem jak rozwijać się będzie sytuacja pandemiczna i pamiętamy problemy z ubiegłego roku z utrudnieniami w szpitalach.
  4. W związku z sytuacją pandemiczną wśród uczniów i osób dorosłych z naszej parafii wyjazd na film „Fatima” zostaje przesunięty na 21 października godz. 19.30. Jeszcze można się zapisywać u p. Zbyszka.
  5. Z tej samej przyczyny spotkanie scholii parafialnej zostaje przesunięte na następny tydzień. W następną niedzielę podam konkretną datę.
  6. Trwamy w modlitwie różańcowej. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej:

Zagórzyca: od wtorku do piątku o godz. 16.30

– kandydaci do bierzmowania i I Komunii św. – wtorek i czwartek

Damnica: od wtorku do piątku o godz.17.30

– kandydaci do bierzmowania i I Komunii św. – środa i piątek

Domaradz: codziennie o godz.19.00 i w sobotę 16.30.

1. Pragnę podziękować p. Tadeuszowi Czarnowskiemu za poprawienie dachówek i oczyszczenie rynien na kościele w Damnicy.
  2. Pragnę podziękować za złożone ofiary na planowane inwestycje:

Zagórzyca:

– Ofiarodawcy anonimowi – 400 zł

– Barbara Andrzej Korneccy – 500 zł

– Ryszard Rompski – 200 zł

– Helena Albin Szewc – 200 zł

Damnica:

– Ofiarodawcy anonimowi – 200 zł

– Maria Tomasz Zamęccy – 400 zł

– Danuta Mieleszczuk – 200 zł

– Andrzej Lasia – 200 zł

– Jolanta Szczudłowska – 200 zł

– Hanna Łój – 100 zł

– Agnieszka Kowalik 100 zł

Na stronie internetowej jest specjalna zakładka na której aktualizowane są na bieżąco dane o wpłatach i ofiarodawcach

1. W ubiegłym tygodniu miałem wizytę Policji ze Słupska. W związku z tym pragnę przypomnieć i uwrażliwić osoby starsze na różnego rodzaju rozmowy telefoniczne. Proszę nie ulegać oszustom, którzy podają się za ludzi lub instytucje i w ten sposób chcą wyłudzić środki finansowe. Uwrażliwiam także na podpisywanie czy przedłużanie różnych umów, które często są bardzo niekorzystne dla osób je zawierających. Apeluję o rozważność i czujność w tych tematach.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.