XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021

XXVII Niedziela Zwykła

3 października 2021

1. Rozpoczęliśmy miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej:

Zagórzyca: od wtorku do piątku o godz. 16.30

– kandydaci do bierzmowania i I Komunii św. – wtorek i czwartek

Damnica: od wtorku do piątku o godz.17.30

– kandydaci do bierzmowania i I Komunii św. – środa i piątek

Domaradz: codziennie o godz.19.00 i w sobotę 16.30.

1. W czwartek przeżywamy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
  2. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.15.
  3. W następną niedzielę przeżywamy „Dzień Papieski” i możemy do puszek złożyć ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W ten sposób wspieramy młodych i zdolnych ludzi.
  4. Na stronie internetowej ukazał się regulamin II Gmino – Parafialnego Konkursu dla dzieci i młodzieży. Tegorocznym przesłaniem konkursu jest hasło: „Święty Jan Paweł II – Pielgrzym Miłości”.
  5. 13 października będziemy przeżywali ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W czasie tego nabożeństwa zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych – zapraszam osoby chore i w podeszłym wieku do skorzystania z tego sakramentu. Nie wiemy bowiem jak rozwijać się będzie sytuacja pandemiczna i pamiętamy problemy z ubiegłego roku z utrudnieniami w szpitalach.
  6. W gablotkach i na stronie internetowej ukazało się zaproszenie na parafialny wyjazd do kina na film: „Fatima”. Zapisywać się można u naszego katechety p. Zbyszka Pawłowskiego. Wyjazd nastąpi 14 października.
  7. Spotkanie dla dzieci, które pragną śpiewać w naszej scholii parafialnej w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 w Zagórzycy. Do tej pory chęć udziału w tej grupie zgłosiło 17 dzieci. Chętni mogą jeszcze zapisywać się u p. Zbyszka.
  8. Spotkanie dla młodzieży klasy I – szkoły ponadpodstawowej i kl. VIII, w ramach przygotowania do bierzmowania, w sobotę o godz. 9.00.
  9. Pragnę podziękować za złożone ofiary na planowane inwestycje:

Zagórzyca:

– Elżbieta Jerzy Drelich – 200 zł

– Wincenty Malinowski – 200 zł

– Alina Marian Filipczak – 300 zł

– Bernarda Stefan Deik – 100 zł

Damnica:

– Wiesława Rompska – 100 zł

Na stronie internetowej jest specjalna zakładka na której aktualizowane są na bieżąco dane o wpłatach i ofiarodawcach.

1. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcam do lektury.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.