XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2021

XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2021

1. Dziękuję za złożone plony ziemi dla SS. Klarysek ze Słupska.
  2. W piątek rozpoczynamy miesiąc różańcowy zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej;

– Zagórzyca 16.30

– Damnica 17.30

– Domaradz – sobota 16.30

1. W tym tygodniu przeżywamy I piątek miesiąca – tego dnia wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi św.:

– Zagórzyca 16.30

– Damnica 17. 30

Tego dnia odwiedzę z posługą sakramentalną osoby starsze i chore od godz. 8.30.

1. W środę przezywamy święto Świętych Michała, Gabriela i Rafała -Archaniołów.
  2. Pragnę podziękować za złożone ofiary na planowane inwestycje:

Zagórzyca:

– Barbara i Adam Twardziakowie – 200 zł

– Daria i Piotr Formela – 1.000 zł

– Agnieszka i Zbigniew Pawłowscy – 200 zł

– Leokadia i Stanisław Nowak – 200 zł

– Teresa i Zygmunt Wrzeszcyńscy – 200 zł

– Teresa Deik – 100 zł

Damnica:

– Maria Kozłowska – 100 zł

Na stronie internetowej jest specjalna zakładka na której aktualizowane są na bieżąco dane o wpłatach i ofiarodawcach.

1. W gablotkach została wywieszona o możliwości pomocy p. Katarzyny Klekowieckiej – chorej na nowotwór. Okazja wsparcia zbiórki pieniędzy w czasie „Pokopek” – 3 września 2021. Akcję wspiera SSR przy kole PZW nr 10 w Główczycach.
  2. Można jeszcze zapisywać się na Kongres Różańcowy w Pelplinie – u p. Danuty Mieleszczuk i p. Leokadii Nowak.
  3. Dziewczęta chętne aby śpiewać w scholii parafialnej mogą zapisywać się u naszego pana katechety Zbyszka Pawłowskiego.
  4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentów: pierwszej spowiedzi św. i Komunii św. – niedziela 3 października po Mszy św. o godz. 11.15.
  5. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcam do lektury.
  6. Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Główny Urząd Statystyczny przypomina, że na mocy ustawy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Spisie. Kto jeszcze tego nie zrobił, powinien niezwłocznie  wypełnić obowiązek spisowy
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.