Ogłoszenia

XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021

XXIII Niedziela Zwykła

5 września 2021

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Poprzez modlitwę chcemy odpowiedzieć na apel papieża Franciszka do wzmożonej modlitwy w tej intencji.
  2. W następną niedzielę przed kościołami odbędzie się zbiórka do puszek. Środki zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.
  3. W środę przeżywamy Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  4. W następną niedzielę kolekta przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie – polecam ją waszej ofiarności.