XVIII Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021

XVIII Niedziela Zwykła

1 sierpnia 2021

1. Na czas urlopu ks. Proboszcza w sprawach duszpasterskich proszę o kontakt ze mną osobiście bądź pod numerem telefonu: 512 128 449.
  2. Na stronie internetowej jest podany nowy numer konta parafialnego, poprzedni jest już nieaktywny.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie Zachodniej. Na ten cel dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać 2538 zł. Cała kwota została już przekazana do Caritas naszej Diecezji, a stamtąd dotrze do potrzebujących. Za ten gest solidarności z potrzebującymi, jeszcze raz wielkie „Bóg zapłać”.
  4. Rozpoczął się miesiąc sierpień – miesiąc abstynencji, przeżywany w tym roku pod hasłem „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”. Na stronie internetowej znajduje się apel wystosowany na tę okazję. Zachęcam do jego lektury, a jeszcze bardziej do czynnego włączenia się w tę akcję, do dołączenia do owych „wielu”, którzy swoją ofiarą –powstrzymywanie się od alkoholu – będą wypraszać trzeźwość „wszystkim”.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
    • I czwartek modlimy się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne
    • I piątek miesiąca wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do sakramentu pokuty:
      • Zagórzyca od 16.15
      • Damnica 17.45 (Msza o 18:15)
      • Osoby starsze i chore z posługą sakramentalną odwiedzi ks. Proboszcz po powrocie z urlopu.
  6. W piątek przypada również święto Przemienienia Pańskiego, natomiast w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona Księży, a szczególnie proboszczów. Pamiętajmy tego dnia w swoich modlitwach o ks. Marcinie.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Mieczysława Malczyka. Dobry Jezu…
  8. Przeżywamy czas wakacji i urlopów – niech to będzie czas regeneracji sił duchowych i fizycznych. Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzę obfitych łask Bożych.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jarosław Kowalczyk, stanu wolnego, Słupsk

Renata Ciemińska, stanu wolnego, Słupsk zap. III