Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2021

XVI Niedziela Zwykła

17 lipca 2021

  1. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna podjął decyzję, aby nasza diecezja włączyła się w pomoc poszkodowanym gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. 

Przyszła niedziela 25 lipca br. będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.Warto pamiętać , że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli”

  1. W następną niedzielę obchodzimy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych – na Mszach świętych wysłuchamy orędzia Papieża Franciszka i będziemy się modlili w tych intencjach.
  2. Tego dnia modlimy się także w intencji kierowców i podróżujących. Po Mszach św. o godz. 8.30 w Zagórzycy i 10.00 w Damnicy zostaną poświęcone pojazdy.
  3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisława Wasiurę – R.I.P.
  4. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcam do lektury.
  5. Przeżywamy czas wakacji i urlopów – niech to będzie czas regeneracji sił duchowych i fizycznych. Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej parafii życzę obfitych łask Bożych.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Paweł Korkosiński, cywilnie związany, Damnica

Joanna Korkosińska, cywilnie związana, Damnica zap. II

Jarosław Kowalczyk, stanu wolnego, Słupsk

Renata Ciemińska, stanu wolnego, Słupsk zap. I

Łukasz Cymek, stanu wolnego, Słupsk

Armanda Jakiel, stanu wolnego, Słupsk zap. I