Ogłoszenia

Laureatki Konkursu Biblijnego

Laureatki Konkursu Biblijnego!

Nasze młode parafianki, uczennice Szkoły Podstawowej w Zagórzycy Alicja Puchała i Katarzyna Pawłowska zostały laureatkami etapu wojewódzkiego XII Diecejalnego Konkursu Biblijnego, nad którym patronat objął bp diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna, Pomorski Kurator Oświaty p. Małgorzata Bielang oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Alicja w kategorii klas IV-VI SP zajęła I miejsce a Kasia w najstarszej kategorii klasa VII-VIII zajęła III miejsce. Dziewczynki przebrnęły od grudnia 2020 roku przez etap szkolny, rejonowy, wojewódzki. W finale wojewódzkim wyłoniono 5 najlepszych uczestników, którzy rywalizowali w Pelplinie w etapie ustnym w każdej z kategorii o 3 miejsca premiowane tytułem laureata konkursu wojewódzkiego.

W związku z sytuacją epidemiologiczną wręczenie nagród dla laureatów odbyło się 16 maja 2021 roku w kościele parafialnym w Zagórzycy gdzie w imieniu organizatorów nagrody wręczyli ks proboszcz parafii w Zagórzycy M. Baska i dyrektor SP w Zagorzycy R. Nowak, którzy również ufundowali osobiste nagrody dla dziewczynek.

Gratulujemy laureatką, rodzicom i opiekunowi dziewczynek p. katechecie Z. Pawłowskiemu życząc kolejnych sukcesów!