Ogłoszenia

Niedziela Palmowa – 28 marca 2021

Niedziela Palmowa

28 marca 2021

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Przekazaliśmy na WSD 1110 zł.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy najświętszy czas w ciągu całego roku kościelnego.
 3. Dla osób, które jeszcze nie skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania okazja do spowiedzi św. w poniedziałek w Zagórzycy od godz. 16.30 i w Damnicy od 17.30.
 4. W Wielki Czartek o godz.10.00 Ks. Bp. Ryszard Kasyna przewodniczyć będzie Mszy Krzyżma świętego w czasie której kapłani odnowią swoje przyrzeczenia. Można łączyć się w transmisji tej liturgii poprzez stronę diecezjalnego „Radia Głos”.

Natomiast Mszę Wieczerzy Pańskiej odprawię w Damnicy o godz. 17.30 i Zagórzycy o godz.19.00.

 1. Wielki Piątek – liturgia Męki Pańskiej: Domaradz 16.00, Damnica 17.30 i Zagórzyca 19.00. Ofiary złożone tego dnia przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Tego dnia obowiązuje post ścisły. Zachęcam jednocześnie aby również w sobotę zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Osoby, które tego dnia nie mogą uczestniczyć w liturgii w kościele, zachęcam aby w godzinach od 12.00- 15.00 trwały w modlitwie w gronie rodzinnym. Tego dnia na nakrytym białym obrusem stole w centralnym miejscu umieśćmy Krzyż w otoczeniu zapalonych świec. Niech towarzyszy nam nabożeństwo Drogi Krzyżowej i lektura Pisma Świętego. O godz.15.00 – w godzinie agonii na Krzyżu – odmówmy Koronę do Miłosierdzia Bożego i ofiarujmy ją w intencji ratunku dla współczesnego świata i o nawrócenie grzeszników.

 1. Wielka Sobota – przed południem pobłogosławię pokarmy na stół Wielkanocny.

Liturgię paschalną rozpoczniemy w Zagórzycy o godz. 19.30. Na tę liturgię przynosimy świece.

 1. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św:

Zagórzyca 6.00 i 11.30

Domaradz 7.30

Damnica 9.00 i 10.15

 1. W poniedziałek wielkanocny:

Domaradz 7.00

Zagórzyca 8.30 i 11.15

Damnica 10.00

 1. Na stronie parafialnej zamieściliśmy podziękowanie z Hospicjum dla dzieci – św. Wawrzyńca w Gdyni. Przy tej okazji bardzo dziękuję naszym parafianom, którzy zorganizowali tę akcję i wszystkim, którzy ją wsparli.
 2. Można nabyć nowy numer „Pielgrzyma”.

*Tematem numeru jest artykuł ks. Sławomira Kunki pt. „Matka przyjęła dla nas Boga”. Autor opisuje w nim moment, w którym Maryja otrzymała zapowiedź przyjścia oczekiwanego Mesjasza. 

*Ks. Wojciech Kardyś w artykule „Świadkowie Męki Pańskiej” przypomina nam o tym, jakie osoby podczas wchodzenia na Golgotę spotkał Jezus Chrystus.

*W ramach WIELKOPOSTNYCH REKOLEKCJI ks. Janusz Chyła pisze o wierze w Kościół apostolski. 

*W najnowszym „Pielgrzymie” można również przeczytać wywiad ze wspaniałymi rodzicami czworga dzieci, w tym dwojga z zespołem Downa –  Moniką i Wojciechem Piszorami – którzy opowiadają o tym, jak bardzo się kochają i co jest dla nich najważniejsze w życiu.

*W dwutygodniku znajdziemy również artykuł „Kiedy ciało mówi za nas”, poświęcony zaburzeniom psychosomatycznym, ich objawom i sposobom leczenia. Poza tym jak zwykle w numerze do przeczytania wiele ciekawych felietonów i ciekawostek. Dobrej lektury!

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Krzysztofa Kalitę– R.I.P.
 2. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć :

Olga Lachowicz, st. wolnego, Zagórzyca

Szymon Bubniak, st. wolnego, Zagórzyca zapowiedź III