Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021

 1. Dzisiaj Mszy św. odpustowej o godz. 14.00 przewodniczyć będzie i skieruje do nas Słowo Boże J.E. Ks. Bp. Ryszard Kasyna. Serdecznie zapraszam do skorzystania z łask odpustowych.
 2. W dniu wczorajszym o godz. 12.00 przybyła figura Matki Bożej Fatimskiej. Pragnę podziękować ofiarodawcy tej figury ks. Markowi Matyszkowi – kapłanowi wywodzącemu się z naszej parafii.
 3. Dziękuję mieszkańcom, którzy złożyli ofiary na dekorację Grobu Pańskiego: Zagórzycy – 500 zł, Sąborza – 300 zł i Karżniczki 680 zł
 4. Trwamy w Nowennie ku czci św. Józefa, którą zakończymy 19 marca uroczystością ku czci naszego patrona. Modlitwy przeznaczone na poszczególne dni nowenny odmawiamy:

Damnica – 15 min przed Mszą św.

Zagórzyca – przed Mszą św.

 1. We wtorek rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, których myślą przewodnią będą słowa Karla Rahnera: „Chrześcijanie dnia jutrzejszego albo będą mistykami, albo nie będzie ich wcale”.

Msze św. z nauką rekolekcyjną:

Damnica 17.00

– Zagórzyca 18.30

W Domaradzu w sobotę o godz. 16.30

Rekolekcje zakończymy uroczystością ku czci św. Józefa patrona naszej parafii. W czasie rekolekcji będzie możliwość nabycia modlitewnika ku czci św. Józefa, wydanego przez nasze diecezjalne wydawnictwo, w cenie 10 zł. Zapraszam do czynnego uczestnictwa w rekolekcjach.

 1. W piątek 19 marca celebrujemy uroczystość ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. W piątek rozpoczniemy modlitwy w intencji świętości życia przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego i podjęciem duchowej adopcji dzieci poczętych.
 3. W piątek 19 marca do godz.12.00, na parkingu przed kościołem parafialnym, można złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na misje katolickie. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim parafianom, którzy włączyli się w pomoc na rzecz hospicjum dla dzieci w Gdyni.
 4. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

Droga Krzyżowa:

– Domaradz – godz.18.00

– Damnica – 17.00

– Zagórzyca – 18.30

Gorzkie Żale:

Domaradz – przed Mszą św.

Damnica – po Mszy św. o godz. 8.00

Zagórzyca – po Mszy św. o godz. 9.30

 1. Osoby chore i starsze odwiedzę z posługą sakramentalną w piątek 26 marca od godz. 8.30
 2. W następną niedzielę modlimy się i wspieramy materialnie Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Kolektę następnej niedzieli polecam waszej ofiarności.
 3. Na naszej stronie internetowej został zamieszony regulamin i informacje o gminnym konkursie na „Palmę Wielkanocną” – zachęcam do udziału.
 4. We wtorek o godz.10.00 pogrzeb śp. Stanisławy Dziduch.
 5. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć :

Olga Lachowicz, st. wolnego, Zagórzyca

Szymon Bubniak, st. wolnego, Zagórzyca zapowiedź I