Ogłoszenia

IV Niedziela Zwykła – 31 stycznia 2021

IV Niedziela Zwykła

31 stycznia 2021

  1. Serdecznie dziękuję za ofiary, złożone do puszki w ubiegłą niedzielę, na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji. Na konto Caritas przekazaliśmy 580 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
  2.  W 150 rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego i roku św. Józefa ustanowionego przez papieża Franciszka,  zapraszam w pierwsze środy miesiąca od lutego do czerwca na Msze św. i nabożeństwo ku czci św. Józefa. Nabożeństwa odbywać się będą w naszym kościele parafialnym o godz. 17.00. W Damnicy w drugi czwartek miesiąca o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na te spotkania, aby uwielbić Boga przez wstawiennictwo i przykład św. Józefa.
  3. We wtorek jest święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia poświęcimy medaliki i świece dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

Zapraszam rodziców i dzieci do udziału w Mszach św:

– Damnica 17.00

– Zagórzyca 18.00

Kolekta tego święta przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

– I czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne

– I piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia odwiedzę chorych od godz. 8.30.

Okazja do sakramentu pokuty :

– czwartek – Damnica od godz.16.30

– piątek – Zagórzyca od godz. 16.30

Pragnę przypomnieć kandydatom do bierzmowania i dzieciom, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św., o sakramencie pokuty.

– I sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi – zapraszam na Mszę o godz. 7.00 w Damnicy.

  1. Odpowiadając na prośbę Księdza Biskupa w następną niedzielę przed naszymi kościołami zbiórka do puszek na spaloną świątynię w Kasparusie.
  2. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”:

Na szczególną uwagę zasługują również artykuły związane z naszym zdrowiem w czasie pandemii. Pierwszy dotyka ważnej kwestii szczepionek przeciw COVID-19 i pozwala znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania w tym temacie. Drugi jest rozmową Anny Mazurek-Klein z dr inż. Zofią Ciecierską, specjalistą dietetyki, o tym, jak skutecznie i naturalnie chronić nasz organizm nie tylko przed koronawirusem SARS-CoV-2, ale także przed innymi infekcjami.

Ponadto w „Pielgrzymie” można przeczytać tekst ks. Sławomira Kunki „Matka od gromów osłaniająca”, w którym stawia pytanie: czy Matka Jezusa Chrystusa będzie towarzyszyć człowiekowi kończącemu życie ziemskie i rozpoczynającemu życie wieczne? I znajduje na nie odpowiedź.

Z kolei artykuł Eweliny Heine „Reguła małżeńska” zachęca małżeństwa do pracy nad sobą i podjęcia pewnego wyzwania po to, by wspólne życie rodzinne było jeszcze lepsze.

W dwutygodniku znajdziemy również artykuł Jana Hlebowicza pt. „Wszędzie ogony”, w którym – w dobie kolejek przed sklepami ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia – przypomina słynne całodzienne „wężyki” z czasów PRL. Poza tym jak zwykle w numerze do przeczytania wiele ciekawych felietonów, ciekawostek i zapowiedzi kulturalnych.

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii: śp. Sabinę Kurzak i Marię Butrym.

W środę o godz. 12.30 pogrzeb śp. Teodozji Moskal z Damnicy, a w piątek o godz. 13.00 śp. Józefa Elward – R.I.P.