II Niedziela Zwykła – 17 stycznia 2021

II Niedziela Zwykła

17 stycznia 2021

1. Rozpoczynamy tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

2. Serdecznie dziękuję za złożone, podczas dzisiejszej kolekty, ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

3. Kolędy:

18 stycznia – poniedziałek – godz. 18.00 – Karżniczka – wieś kościół w Zagórzycy

19 stycznia – wtorek – godz. 18.00 – Zagórzyca (od. p. Wasiura i prawa str. do szosy) kościół w Zagórzycy

– 20 stycznia – środa – godz. 18.00 – ul. Strażacka, Szkolna, Dolna, Stawy Rybne kościół w Damnicy

21 stycznia – czwartek – godz. 18.00 – ul. Ogrodowa, Akacjowa, Sezamkowa, Różana kościół w Damnicy

– 22 stycznia – piątek – godz. 18.00 – Zagórzyca (ul. Szkolna i lewa strona od p. Pirko do rzeki) Zagórzyczki i nowe osiedle pod lasem kościół w Zagórzycy

1. Jest najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytamy m.in. artykuł zatytułowany „Św. Józef – pierwszy Rycerz Niepokalanej”. Ten rok w Kościele został ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem Św. Józefa. Św. Józef jest tym człowiekiem, którego Bóg Ojciec wybrał na Stróża swoich największych Skarbów na ziemi: Jednorodzonego Syna i Jego Niepokalanej Rodzicielki.

Błogosławiona Babcia” – to z kolei historie niezwykłych kobiet, które w wyjątkowy sposób wypełniają swoją rolę. Przypominamy, że w Polsce Dzień Babci obchodzony jest 21 stycznia.

Czym jest inteligencja? Czy ludziom z wysokim IQ żyje się łatwiej? O tym przeczytać można w artykule zatytułowanym „W ogrodzie naszej inteligencji”.

1. W następną niedzielę zbiórka do puszek przed naszymi kościołami przeznaczona jest na ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji – polecam ją waszej ofiarności.