II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 3 stycznia 2021

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

3 stycznia 2021

1. W środę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, tego dnia poświęcimy kredę do oznaczenia drzwi naszych domów. Msze św:

– Domaradz 5 stycznia – godz.17.00

– Damnica – godz. 7.00 i 8.00

– Zagórzyca – godz. 9.30 i 11.00

Kolekta tej uroczystości przeznaczona jest na misje katolickie – polecam ją Waszej ofiarności.

1. Kolędy:

4 stycznia – Bięcino – godz. 18.00 – kościół w Zagórzycy

5 stycznia – Domaradz – godz. 17.00 – kościół w Domaradzu

7 stycznia – Mrówczyno, ul. Polna i Dębniczka – godz. 18.00 – kościół w Damnicy

– 8 stycznia – Budy – godz. 18.00 – kościół w Damnicy

9 stycznia – Sąborze – godz. 9.30 – kościół w Zagórzycy

1. Jutro o godz.12.00 w Damnicy pogrzeb śp. Leokadii Kobylarz. R.I.P.

2. Jest już najnowszy numer dwutygodnika „Pielgrzym”, w którym przeczytać można m.in. artykuł zatytułowany „Złoto, kadzidło i mirra”. Dary, jakie tajemniczy przybysze ofiarowali nowo narodzonemu Jezusowi, nie tylko stanowią cenne pod względem materialnym towary, ale mają również znaczenie symboliczne. Podkreślają królewskość Chrystusa, Jego boskość i człowieczeństwo.

Siostry Józefitki z Gniewa wraz z całą wspólnotą parafialną mają powód do wielkiej radości dziękczynienia Bogu za sto lat obecności tego Zgromadzenia w Gniewie. Na Pomorze przybyły już wiek temu, dokładnie 31 grudnia. A więcej w artykule zatytułowanym „Sto lat posługi Józefitek”

Zachowuj się” – to z kolei rozmowa z Ireną Kamińską-Radomską, specjalistką od etykiety i dobrego wychowania, z którym, jak pokazuje rzeczywistość, mamy coraz większy problem.