Ogłoszenia

Niedziela Świętej Rodziny – 27 grudnia 2020

Niedziela Świętej Rodziny

27 grudnia 2020

 

  1. Pragnę podziękować za życzenia skierowane z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a także za otrzymane upominki.

  2. Pragnę podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszych kościołów na celebrację uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękuję Nadleśnictwu w Damnicy za choinki. Osobom, które budowały żłóbki i wszystkim ludziom dobrej woli: „serdeczne Bóg zapłać”.

  3. W czwartek, w ostatni dzień mijającego roku, zapraszam na Mszę dziękczynną za miniony rok. Zagórzyca godz. 8.00.

  4. W piątek – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, zawierzymy rozpoczynający się Nowy Rok. Msze św:

– Damnica – godz. 7.00 i 8.00

– Zagórzyca – godz. 9.30 i 11.00

  1. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Zachowując obostrzenia w czasie epidemii będziemy gromadzili się w naszych kościołach na Mszach św. w intencji osób mieszkających w danej miejscowości lub na danej ulicy. Intencja Mszy św.: w intencji mieszkańców danej części wioski, lub mieszkańców danej ulicy oraz za zmarłych z ich rodzin. Na koniec Mszy św. zostanie poświęcona woda, którą przyniesiemy do kościoła w naczyńkach i zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa domów. Tą wodą, po odśpiewaniu w gronie rodzinnym kolęd i wspólnej modlitwie: „Ojcze nasz” i modlitwy do Św. Michała Archanioła, pokropimy nasze mieszkania. Wychodząc z kościoła otrzymamy też pamiątkę tegorocznej kolędy, a czasie Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę kolędową.

  2. Kolędy:

29 grudnia – Paprzyce i Wielogłowy – godz. 18.00 – kościół w Zagórzycy

30 grudnia – Mianowice (wioska i bloki) – godz. 18.00 – kościół w Zagórzycy

2 stycznia – Stara Dąbrowa – godz. 9.30 – kościół w Domaradzu

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej św. Aleksandra Kozłowskiego z Damnicy i śp. Helenę Krenciszek z Karżniczki – której Msza św. żałoba zostanie odprawiona w następnym tygodniu. Niech odpoczywają w pokoju!

  2. Na ostanie godziny mijającego roku życzę wszystkim opieki św. Józefa – patrona naszej parafii i św. Jana Pawła II. Proszę też wszystkich o osobistą modlitwę o oddalenie pandemii oraz o nawrócenie ludzi, którzy pogubili się na drogach współczesnego świata.