Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020

IV Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w adwentowym oczekiwaniu. Zapytajmy siebie czy jesteśmy przygotowani na przyjście Pana Jezusa? Dziękuje wszystkim, którzy skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. Dziękuję także osobom dorosłym, dzieciom i młodzieży za udział w roratach.

 2. W tym tygodniu ostatnie już roraty:

– poniedziałek – Damnica – godz. 17.00

– wtorek – Zagórzyca – godz.7.00

– środa – Zagórzyca – godz. 17.00

 1. W czwartek rozpoczynamy celebrację Uroczystości Bożego Narodzenia. W wigilię zapraszam na Msze św.:

– Domaradz – godz. 17.00

– Damnica – godz.21.00

– Zagórzyca – godz. 22.30

 1. W piątek w Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św:

– Damnica – godz. 7.00 i 8.00

– Zagórzyca – godz. 9.30 i 11.00

 1. W sobotę, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św.:

– Damnica – godz.8.00

– Zagórzyca – godz. 9.30 i 11.00

– Domaradz – godz. 17.00

Tego dnia przed kościołem składamy ofiary do puszki na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 1. W niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny – porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 2. Można jeszcze nabywać – świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny (w kościele lub kancelarii parafialnej).

 3. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Zachowując obostrzenia w czasie epidemii będziemy gromadzili się w naszych kościołach na Mszach św. w intencji osób mieszkających w danej miejscowości lub na danej ulicy. Intencja Mszy św.: w intencji mieszkańców danej części wioski, lub mieszkańców danej ulicy oraz za zmarłych z ich rodzin. Na koniec Mszy św. zostanie poświęcona woda, którą przyniesiemy do kościoła w naczyńkach i zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa domów. Tą wodą, po odśpiewaniu w gronie rodzinnym kolęd i wspólnej modlitwie: „Ojcze nasz” i modlitwy do Św. Michała Archanioła, pokropimy nasze mieszkania. Wychodząc z kościoła otrzymamy też pamiątkę tegorocznej kolędy a czasie Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę kolędową.

 4. Osoby, które zgłaszały chęć poświęcenia nowych mieszkań i domów, proszę o telefoniczny kontakt w celu ustalenia terminu poświęcenia.

 5. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

 6. Na ostanie godziny adwentu życzę wszystkim opieki św. Józefa – patrona naszej parafii i św. Jana Pawła II. Proszę też wszystkich o osobistą modlitwę o oddalenie pandemii oraz o nawrócenie ludzi, którzy pogubili się na drogach współczesnego świata.