Ogłoszenia

III Niedziela Adwentu – 13 grudnia 2020

III Niedziela Adwentu

13 grudnia 2020

 

  1. Dzisiejsza niedziela zwana „Gaudete” zaprasza nas do radości z bliskości nadchodzącego Pana. Dzisiaj także otaczamy modlitwą naszą Ojczyznę w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Szczególnie pamiętamy o ofiarach tamtego czasu.

  2. Pragnę złożyć serdeczne życzenia nowym nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. panom: Czesławowi Żurawskiemu i Tomaszowi Łoś. W imieniu całej wspólnoty parafialnej życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Jednocześnie zapraszam inne osoby dorosłe do włączenia się w życie liturgiczne Kościoła. Zapraszam osoby, które chciałby pełnić posługę lektora, kantora lub ministranta.

Przy okazji różnych spotkań nie raz słyszę: „kiedyś też byłem ministrantem!”. Pełnoletniość nie oznacza, że już nie wypada służyć przy ołtarzu. Mogę powiedzieć, że zawsze jest dobrze być jak najbliżej Pana Jezusa. Zapraszam więc wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu Pana. Pamiętajmy zawsze słyszymy tylko Bogu! Tutaj nikt nie sprawdza wieku wystarczy mieć chęć służenia Panu Jezusowi – aż tyle, i tylko tyle.

Już zawiązała się służba liturgiczna ołtarza z dziewczynek naszej parafii. Wstępnie chciałbym poinformować, że jeszcze chętne osoby mogą się zgłaszać do pana Zbigniewa Pawłowskiego – nadzwyczajnego szafarza i katechety w naszej parafii. Chciałby aby inauguracja tej grupy miała miejsce podczas odpustu parafialnego. Pod koniec stycznia nastąpi spotkanie i wtedy pobierzemy wymiary do uszycia odpowiednich strojów.

  1. Dziękuję mieszkańcom Sąborza, którzy złożyli 300 zł, i mieszkańcom Zagórzycy, którzy złożyli 200 zł – na dekorację świąteczną do kościoła parafialnego.

  2. Pragnę podziękować ofiarodawcom nowych mebli na plebanię a także ofiarodawcom, którzy wspierają parafię materialnie poprzez wpłaty na konto parafialne. Przy tej okazji pragnę przypomnieć, że w tytule należy wpisać: „wpłata na cele kultu religijnego” gdyż istnieje możliwość odliczenia w rocznym zeznaniu PIT.

  3. Zapraszam do udziału w Roratach – razem z Matką Bożą chcemy oczekiwać wypełnienia się Bożych obietnic.

Msze św. roratnie w tym tygodniu:

Zagórzyca:

– wtorek – godz.17.00 – dzieci i młodzież

– czwartek i piątek godz.7.00 – dorośli

Damnica:

– środa – godz.7.00 – dorośli

Na Msze św. roratnie przychodzimy wyposażeni w światło duszy i światło lampionów.

  1. W czwartek okazja do spowiedzi świętej od godziny 16.00 do 17.20 zarówno w Zagórzycy jak w Damnicy. W kościele parafialnym będzie spowiadało trzech księży. Natomiast ze względu na kubaturę kościoła w Damnicy tylko jeden kapłan. Wszystkie osoby posiadające auto proszę o spowiedź w Zagórzycy, żeby umożliwić osobom niezmotoryzowanym spowiedź w Damnicy.

  2. Okazja do spowiedzi 20 min przed każdą Mszą św. w dzień powszedni.

  3. Można nabywać – świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny (w kościele lub kancelarii parafialnej).

  4. W tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Będzie jej inna forma o której poinformuje w następną niedzielę.

  5. Na czas adwentu życzę wszystkim opieki św. Józefa – patrona naszej parafii i św. Jana Pawła II. Proszę też wszystkich o osobistą modlitwę o oddalenie pandemii oraz o nawrócenie ludzi, którzy pogubili się na drogach współczesnego świata.