Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020

I Niedziela Adwentu

29 listopada 2020

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów oraz przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas na modlitwę, spowiedź świętą oraz Mszę św. Zachęcam do uczynienia także dobrych postanowień adekwatnych do wieku i możliwości. Młodzież i dorosłych zachęcam do odpoczynku od internetu, mediów społecznościowych, telewizji i odnalezienia ciszy własnych serc. Wykorzystajmy ten czas także na lekturę Pisma św.

  2. Zapraszam do udziału w Roratach – razem z Matką Bożą chcemy oczekiwać wypełnienia się Bożych obietnic.

Msze św. roratnie:

Zagórzyca:

– wtorek – godz.17.00 – dzieci i młodzież

– czwartek godz.7.00 – dorośli

Damnica:

– środa – godz. 17.00 – dzieci i młodzież

– piątek – godz.7.00 – dorośli

W tym roku chcemy drogę adwentową przeżyć we wspólnocie z tymi, którzy w sposób szczególny oddali swoje życie Jezusowi Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Chcemy naszą wiarę pogłębiać z najlepszymi mistrzami i czcicielami Najświętszego Sakramentu.

  1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

– I czwartek miesiąca – modlimy się do Pana o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej parafii.

– I piątek miesiąca – wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze osobiste i całego świata.

– I sobota miesiąca – wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za oziębłość i grzechy.

  1. Okazja do spowiedzi 20 min przed każdą Mszą św. w dzień powszedni.

  2. Osoby chore i starsze odwiedzę w tym tygodniu w następującej kolejności:

– I piątek miesiąca – Zagórzyca i Sąborze od godz. 8.00

– I sobota miesiąca – Damnica i Mrówczyno – po Mszy św. o godz. 7.00

W Domaradzu i Starej Dąbrowie w następnym tygodniu.

Można telefonicznie zgłaszać osoby starsze i chore, które miałbym nawiedzić z posługą sakramentalną.

  1. Można nabywać – świecie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny (w kościele lub kancelarii parafialnej).

  2. Jest nowy numer dwutygodnika „Pielgrzym”:

„Święty Kościół grzeszników”. Autor przygląda się w nim tej świętości Kościoła. Co tę świętość przysłania i jakie wyzwania przed Kościołem stawia Jezus Chrystus oraz współczesny świat.

„Trwać czy przetrwać?”. To z kolei artykuł, w którym autorka zastanawia się czy kryzys małżeństwa wynika z nadmiaru problemów i nieporozumień? Przekonuje, że największym problemem jest brak czasu poświęconego na małżeńską relację.

– W rozmowie zatytułowanej „Gorzki smak” cukru dietetyk kliniczna dr Hanna Stolińska mówi o spustoszeniach, jakie może zrobić w naszym organizmie cukier. Obala też różne mity żywieniowe, które na jego temat powstały.

  1. W następną niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek na Stolicę Apostolską– polecam ją waszej ofiarności.

  2. Na rozpoczęty czas adwentu życzę wszystkim opieki św. Józefa – patrona naszej parafii i św. Jana Pawła II. Proszę też wszystkich o osobistą modlitwę o oddalenie pandemii oraz o nawrócenie ludzi, którzy pogubili się na drogach współczesnego świata.