Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2020

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych jest do dzień w którym Kościół wspomina tych wszystkich, którzy przeszli drogą tego świata i zachowali nieskazitelną białą szatę. Jednocześnie uświadamiamy sobie, że i my jesteśmy powołani by w taki sposób przejść drogą naszego życia. Św. Augustyn na łożu śmierci otoczony swoimi uczniami usłyszał słowa skargi: „Ojcze teraz nie możesz umrzeć idą ciężkie czasy”. W odpowiedzi zgromadzeni usłyszeli słowa; „To wy tworzycie czasy”. Każdy czas ma swoje trudy i problemy oraz prześladowania – dla chrześcijanina nie ma czasów komfortowych – ale świadectwo Świętych pokazuje, że zawsze można przejść drogami tego świata i zachować białą szatę swojej duszy.

  2. Jutro przeżywamy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – wędrujemy do czyśćca aby naszą modlitwą wypraszać im łaskę Bożego miłosierdzia. Zachęcam do zaangażowania się w „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA” – wszystkie informacje zamieszone są na naszej stronie internetowej a także można zobaczyć film dokumentalny o bracie Elia.

  3. Zachęcam do ofiarowania odpustów za zmarłych, które w tym roku ze względu na pandemię możemy zyskiwać przez cały miesiąc listopad. Również osoby, które nie mogą opuścić swoich domów mogą partycypować w odpustach. Szczegółowe informacje zawarte są w „Dekrecie” Penitencjarii Apostolskiej – który także znajduje się na naszej stronie parafialnej. Proszę aby osoby młodsze pomogły w zapoznaniu się z treścią tego dokumentu osobom starszym.

  4. Jutro Msze św.:

– Zagórzyca godz. 8.30 i 18.00

– Damnica godz. 17.00

Modlitwą wypominkową w tym tygodniu modlimy się:

poniedziałek przed Mszą św. o godz. 17.00 w Damnicy i po Mszy św. o godz. 18.00 w Zagórzycy

wtorek i czwartek – Damnica po Mszy św.

środa i czwartek – Zagórzyca – przed Mszą św.

sobota Domaradz – przed Mszą św.

  1. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne

– w pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania kapłańskie

– w pierwszy piątek wynagradzamy za grzechy nasze i całego świata

– w pierwszą sobotę zawierzamy siebie Niepokalanemu Sercu Maryi

Okazja do sakramentu pokuty:

Damnica – od godz. 17.40 – czwartek

Zagórzyca – od godz. 16.30 – piątek

W tym miesiącu ze względu na duży przyrost zakażeń nie odwiedzę ludzi starszych i chorych z posługa sakramentalną. Jednocześnie gdyby ktoś pragnął przyjąć Najświętsze Ciało Pana Jezusa – proszę o kontakt telefoniczny.

  1. Jest nowa księga intencji mszalnych. Rezerwację Mszy św. można dokonywać w godzinach pracy kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie.

  2. W następną niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

  3. Wychodząc z kościoła można zabrać kartki do wypisania imion naszych zmarłych za których będziemy się modlić modlitwą wspominkową oraz nabyć numer „Pielgrzyma”.