Ogłoszenia

DZIEŃ PAPIESKI – XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2020

DZIEŃ PAPIESKI
XXVIII Niedziela Zwykła
11 października 2020

1. W piątek po uroczystości bierzmowania w naszej parafii J.E. Ks. Bp Ryszard Kasyna poświęcił pomnik św. Jana Pawła II. W naszej świątyni można zobaczyć także prace dzieci z naszych szkół, które wzięły udział w konkursie z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i obchodzonego dzisiaj „Dnia Papieskiego”
Żywym pomnikiem jest także inicjatywa powołania grupy liturgicznej do której będą należały dziewczynki z naszej parafii i której będzie patronował św. Jan Paweł II. Zapisywać się można do końca października u pana Zbyszka Pawłowskiego – katechety i nadzwyczajnego szafarza Komunii św.

2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone dzisiaj do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przeznaczona jest na uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.

3. Serdecznie dziękuję za złożone płody ziemi dla Sióstr Klarysek ze Słupska, które wczoraj zostały im dostarczone. Dziękuję ofiarodawcom i osobom, które pomogły je zebrać i dostarczyć.

4. 13 października zapraszam na ostatni w tym roku różaniec fatimski o godz. 20.00 w naszym kościele parafialnym. Już dzisiaj mogę wstępnie poinformować, że w następnym roku będziemy posiadali figurę Madonny z Fatimy.

5. Trwamy w modlitwie różańcowej. Do modlitwy różańcowej zapraszam wszystkich parafian, dzieci przygotowujące się do I Komunii św, kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.
Różaniec będziemy odmawiali:
– Zagórzyca : godz. 16.30 przed każdą Mszą św.
– Damnica: codziennie o godz. 16.30, w sobotę o godz.8.30 lub pół godziny przed Mszą św.
– Domaradz przed Mszą św. w sobotę.

6. Spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. w sobotę o godz. 9.00 w naszym kościele parafialnym.

7. W następną niedzielę kolekta przeznaczona jest na polskich misjonarzy, którzy posługują w rożnych zakątkach świata. Polecam ją waszej ofiarności szczególnie w czasie światowej pandemii.

8. W poniedziałek o godz. 10.00 pogrzeb śp. Zenona Nowaczewskiego -R.I.P.