Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI Niedziela Zwykła – 27 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła
27 września 2020

1. Wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska oraz dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców w Grecji wywołują przerażenie i wzbudzają niezwykle dramatyczne apele o solidarność z ofiarami. W związku z powyższym biskup diecezjalny Ryszard Kasyna, odpowiadając na apel Rady KEP ds. Migracji, oraz Prezydium KEP zwraca się z prośbą o przeprowadzenie przez parafie zbiórki do puszek przed kościołami diecezji pelplińskiej.
W następną niedzielę będziemy i my mogli złożyć taką ofiarę przed naszymi kościołami.

2. Rozpoczynamy miesiąc październik – dedykowany Matce Bożej Różańcowej. Do modlitwy różańcowej zapraszam wszystkich parafian, dzieci przygotowujące się do I Komunii św, kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i I klasy szkoły średniej.
Różaniec będziemy odmawiali:
– Zagórzyca : wtorek i czwartek w łączności ze Mszą św.
– Damnica: środę i piątek w łączności ze Mszą św.
– Domaradz przed Mszą św. w sobotę.
3. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszam na Mszę św. na godz. 17.00 do kościoła parafialnego. Tego dnia od 16.30 okazja do sakramentu pokuty i pojednania.
W pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do sakramentu pokuty w Damnicy o godz. 17.30.
Tego dnia po Mszy św. w Damnicy nastąpi poświęcenie figury Anioła Stróża, która stanęła przed kościołem.
4. Zapraszam do udziału w nabożeństwie pierwszych pięciu sobót miesiąca dedykowanych Niepokalanemu Sercu Maryi w Damnicy o godz.7.00. Za pięć miesięcy do nabożeństwo będziemy celebrowali w Zagórzycy.
5. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na budowę pomnika św. Jana Pawła II, który będzie pamiątką 100 – lecia Jego urodzin i wotum wdzięczności za ocalenie w czasie światowej pandemii.
Dziękuję:
Bożenie i Dariuszowi Banasiak – 200 zł.
Annie Szpak – 100 zł.
6. W liturgii Kościoła wspominamy:
– wtorek – święto Św. Michała Archanioła
– piątek – Świętych Aniołów Stróżów
7. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania, którzy mają przystąpić do tego sakramentu, wtorek 29 września o godz.17.30 w kościele parafialnym.
8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” – zachęcam do lektury naszego dwutygodnika.
9. Z prośbą o plony ziemi zwróciły się do naszej wspólnoty parafialnej Mniszki Klaryski od Wieczystej Adoracji. Zbiórka plonów odbędzie się 10 października. Polecam ją Waszej ofiarności.