OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XI Niedziela Zwykła – 14 czerwca 2020

XI Niedziela Zwykła

14 czerwca 2020

1. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na remont Wyższego Seminarium Duchownego w ramach dzisiejszej kolekty.

2. W piątek 19 czerwca przezywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia pobłogosławimy wianki.

3. Z powodu pandemii, ofiary które złożyliśmy na budowę Grobu Pańskiego, zostały przeznaczone na zakup nowych chodników i wycieraczki do naszego kościoła parafialnego. W tym tygodniu również

zostanie zakupiony nowy odkurzacz i sprzęty do sprzątania – serdecznie dziękuję Różom Różańcowym za złożone na ten cel ofiary.

4. Opłaciliśmy również szkło hartowane o grubości 8 mm do pokrycia figury Św. Papieża Jana Pawła II, która stanie obok krzyża przy kościele parafialnym. Obecnie wykonywany jest montaż szklanej kopuły. Ponieważ pandemia uniemożliwiła nam realizację tego pomnika z okazji 100 – lecia urodzin Papieża – prace rozpoczną się pod koniec lipca. Całość chcemy zwieńczyć w okolicy 16 października br. – w rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową. Osobom, które dopytywały się o możliwość wsparcia tego dzieła – serdecznie dziękuję, i informuję, że można to czynić od dzisiejszej niedzieli.

5. Jest także do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” .

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jan Kanarek, stanu wolnego, Stargard

Katarzyna Jaworska, stanu wolnego, Damnica zapowiedź III