Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 6 czerwca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

6 czerwca 2020

 

1. W czwartek celebrujemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zgodnie z wytycznym Ks. Biskupa po każdej Mszy św. odbędzie się procesja wokół kościoła. Porządek Mszy św. w Boże Ciało:

– Domaradz godz.7.00

-Damnica godz. 9.00

– Zagórzyca godz.11.00

Pomimo tego że nie ma procesji ulicami naszych miejscowości zwracam się z prośbą o udekorowanie naszych domów i pozostawienie tej dekoracji przez całą oktawę uroczystości.

2. Osoby chore i starsze odwiedzę z posługą sakramentalną w środę 10 czerwca – w przeddzień uroczystości Bożego Ciała od godz. 8.30

3. Zapraszam na Mszę św. połączoną z nabożeństwem fatimskim – sobota 13 czerwca o godz. 20.00 w kościele parafialnym. Na to nabożeństwo przynosimy świece.

4. Zgodnie z prośbą Ks. Biskupa skierowaną do całej diecezji w następną niedzielę możemy złożyć ofiary na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Tę kolektę polecam waszej ofiarności.

5. Wychodząc z kościoła można złożyć do puszki, jak każdego roku, ofiarę na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej, która jest wotum wdzięczności.

6. Jest także do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”.

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Danutę Wolską z Mianowic i Henryka Ważuchowskiego z Damnicy – R.I.P.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jan Kanarek, stanu wolnego, Stargard

Katarzyna Jaworska, stanu wolnego, Damnica zapowiedź II