Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

3 maja 2020

 

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza – zachęcam wszystkich od wspólnej modlitwy w intencji nowych świętych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych – także z naszej parafii. Pamiętajmy też o misjonarzu z naszej diecezji, który przebywa na misji w Brazylii i zachorował na Covid 19.
  1. Jutro wspominamy św. Floriana – patrona strażaków. Zapraszam na uroczystość odsłonięcia oraz poświęcenia rzeźby Św. Floriana, która odbędzie się przy remizie OSP w Damnicy – godz.16.00. Natomiast o godz. 17.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Św. w intencji strażaków.

 

  1. Przeżywamy miesiąc maj – miesiąc dedykowany Najświętszej Maryi Pannie. Ze względu na epidemię nie możemy organizować tradycyjnej modlitwy przy Krzyżach i kapliczkach na terenie parafii. Natomiast zapraszam do modlitwy w naszych świątyniach w łączności z Mszą św., a także w naszych rodzinach.

  2. Trwajmy także w naszych modlitwach w intencji ustania pandemii i wypraszajmy łaskę deszczu – by ziemia wydała obfite plony i nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

  1. Okazja do sakramentu pokuty 20 minut przed Mszą św. – tylko w dni powszednie z zakrystii kościoła parafialnego i kościołów filialnych.

  1. Całą naszą parafię i jej mieszkańców w tym trudnym czasie zawierzam Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz św. Józefowi Oblubieńcowi NMP.