Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Miłosierdzia Bożego – 19 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość

Miłosierdzia Bożego

19 kwietnia 2020

  1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z wierzącymi na całym świecie chcemy o godz. 15.00, w naszych rodzinach, modlić się słowami koronki, o miłosierdzie dla nas i całej ludzkości dotkniętej pandemią. Niech znakiem naszej wspólnej modlitwy będzie znak zapalonej świecy w oknach naszych domów.

  2. W związku zaistniałą sytuacją epidemiologiczną sakramenty: pierwszej spowiedzi i Komunii św. zostają przełożone na 20 września 2020r. Jednocześnie proszę rodziców by ten czas wykorzystali na naukę pieśni i formuły spowiedzi św. dzieci.

  3. Planowana pielgrzymka zostaje przesunięta na jesień.

  4. Bardzo dziękuję osobom, które złożyły ofiary na życie codzienne – 500 zł i pragną pozostać anonimowe.

  5. Od poniedziałku zmieniają się przepisy dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć we Mszy św. Dokładne informacje zostaną podane w poniedziałek. Jednocześnie przypominam, że trzeba również w kościele nosić maseczki lub materiały zakrywające nos i usta.

  6. W tym tygodniu Kościół wspomina:

– Czartek – św. Wojciech, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski

– Piątek – św. Jerzego, męczennika

  1. Osoby, które mają zamówione intencje Mszy św. proszę o poinformowanie mnie czy będą obecne na liturgii, gdyż wiele osób chciałoby skorzystać z tej okazji udziału we Mszy św. Proszę, aby dzień wcześniej telefonicznie poinformować mnie o udziale w liturgii.

Jednocześnie osoby które pragną uczestniczyć we Mszy św. a nie mają zamówionej intencji proszę by poprzez smsa poinformowały mnie o takiej chęci (podajemy: Imię i Nazwisko oraz miejscowość) – stopniowo będę je zapraszał na liturgię. Wiele osób pytało o taką możliwość ustnie lecz nie znam wszystkich numerów telefonów.

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Benedykta Trzciałkowskiego –RIP.

  2. Całą naszą parafię i jej mieszkańców w tym trudnym czasie zawierzam Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz św. Józefowi Oblubieńcowi NMP.