Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V niedziela Wielkiego Postu – 29 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020

 

  1. Serdecznie dziękuję ks. Tadeuszowi Drobinskiemu za trud wygłoszonych rekolekcji i wszystkim, którzy poprzez przekaz internetowy brali w nich udział.
  2. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Sąborza za złożenie ofiary 300 zł na dekorację Grobu Pańskiego. Przy tej okazji dziękuję wszystkim parafianom za liczne telefony dotyczące mojej osoby i zainteresowanie czy nie potrzebuję jakiejś pomocy – „Bóg zapłać!”
  3. Przypominam o możliwości skorzystania z sakramentów spowiedzi św. i Komunii św. – na stronie internetowej znajdują się określone miejsca i czas.
  4. W związku ze stanem epidemiologicznym proszę o zapoznanie się z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej.
  5. Osoby, które mają zamówione intencje Mszy św. proszę o poinformowanie mnie czy będą obecne na liturgii, gdyż wiele osób chciałoby skorzystać z tej okazji udziału we Mszy św. Proszę, aby dzień wcześniej telefonicznie poinformować mnie o udziale w liturgii.

Jednocześnie osoby które pragną uczestniczyć we Mszy św. a nie mają zamówionej intencji proszę by poprzez smsa poinformowały mnie o takiej chęci (podajemy:  Imię i Nazwisko oraz miejscowość) – stopniowo będę je zapraszał na liturgię. Wiele osób pytało o taką możliwość ustnie lecz nie znam wszystkich numerów telefonów.

Cieszę się tym bardziej, że wiele osób młodych jest zainteresowanych udziałem w liturgii. Przy tej okazji pozwolę zacytować sobie fragment jednego listu ze skrzynki internetowej „…nie wyobrażam sobie aby żyć bez Komunii św. Wiem, że jest to trudny czas i mamy wiele ograniczeń. Jest to pewnie słuszne. Jednak do supermarketu też chodzę . Czy mogę tylko żyć samym chlebem […] i bez Ciała Pana Jezusa?”.  Ten fragment listu 29 – letniego parafianina poddaje pod refleksję a Jemu dziękuję za piękne świadectwo wiary.

  1. Na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzę wielu łask Bożych i zasłuchania w Słowo Boże oraz trwania na modlitwie.