Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

22 marca 2020

 

  1. Jutro rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne online, które poprowadzi ks. Tadeusz Drobiński z Potęgowa. Serdecznie zapraszam wszystkich którzy mają dostęp do internetu do udziału w rekolekcjach.
  2. W związku z stanem epidemiologicznym apeluję do Wszystkich parafian o zapoznanie się z komunikatami umieszczonymi na naszej stronie parafialnej. Dotyczą one informacji o przyjmowaniu Komunii św. na rękę, o sakramencie pokuty – który dokonuje się poza konfesjonałem oraz o celebracji   Jednocześnie proszę o zapoznanie się z możliwością duchowego przeżywania Mszy św., Drogi Krzyżowej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. W związku z tym, że sakrament pokuty i pojednania będzie sprawowany w innym miejscu niż konfesjonał, okazja do spowiedzi będzie:

Zagórzyca – wtorek, środa, – 16.15 – 16.50, sobota – 9.00 -10.00 w zakrystii kościoła

Damnica – czwartek – 17.00 – 17.45 w kościele. W związku z tym osoby, które pragną wziąć udział we Mszy św. proszę o przyjście ok. 17.45.

Domaradz – sobota – 16.30 – 16.50 w kościele. W związku z tym osoby, które pragną wziąć udział we Mszy św. proszę o przyjście ok. 16.50

Ponieważ w tym roku nie będzie spowiedzi parafialnej z udziałem Kapłanów z naszego dekanatu, ze względu na epidemię, proszę wykorzystać powyższe okazje na pojednanie się z Panem Bogiem.

  1. W środę przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – celebrujemy dzień świętości życia. Tego dnia na Mszy św. o godz.17.00 możemy dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego.
  2. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na budowę Grobu Pańskiego w Zagórzycy:

– Mieszkańcom Zagórzycy, którzy złożyli ofiarę – 460 zł

– Mieszkańcom Karżniczki, którzy złożyli ofiarę – 400 zł.

Serdeczne „Bóg zapłać”.

  1. W związku zagrożeniem epidemiologicznym kancelaria parafialna ogranicza możliwość przyjmowania petentów. Wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie a sprawy wymagające osobistego kontaktu będą załatwiane po uprzedniej rozmowie telefoniczne. W sprawach pilnych o każdej porze pod numerem 508 850 989.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:

Domaradz godz.17.00

Damnica godz. 17.00 w łączności z Mszą św.

Zagórzyca godz. 18.30 w łączności z Mszą św.

Gorzkie Żale śpiewamy:

Domaradz – sobota przed Mszą św. o godz. 17.00

Damnica – po Mszy św. o godz. 7.00

Zagórzyca po Mszy św. o godz. 8.30

W czasie nabożeństw wielkopostnych prosimy o nowe powołania kapłańskie. Jednocześnie przed każdą Mszą św. w dzień powszedni 10 min. przed nabożeństwem modlimy się w tej intencji Koronką do Miłosierdzia Bożego.