OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II Niedziela Wielkiego Postu – 8 marca 2020

II Niedziela Wielkiego Postu

8 marca 2020

1. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na planowane inwestycje w Zagórzycy:

– Anna i Jerzy Skwira z Karżniczki  – 100 zł

– Leokadia i Stanisław Nowka z Karżniczki – 100 zł

– rodzinie Formela z Sąborza 300 zł

– anonimowym darczyńcom – 100 zł.

1. Wychodząc z kościoła możemy złożyć do puszki ofiarę na polskich misjonarzy. Serdeczne Bóg zapłać.
  2. W następną niedzielę będziemy celebrowali Odpust Parafialny ku czci Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w kościele parafialnym.
    Uroczystą sumę odprawi J.E Ks. Bp Arkadiusz Okroj
    , który skieruje do nas Słowo Boże. Już dzisiaj zapraszam wszystkich parafian do udziału w uroczystości odpustowej o godz. 14.00.
  3. W związku z uroczystością odpustową ulegnie zmianie porządek Mszy św. w niedzielę 15 marca:

Domaradz – sobota – godz. 17.00

Zagórzyca – niedziela – godz. 14.00 – uroczysta suma odpustowa. Tego dnia jest to jedyna Msza św. w kościele w Zagórzycy.

–  Damnica – godz.7.00 i godz. 9.00

Przy tej okazji pragnę na środę na godz. 15.00 zaprosić wszystkich mieszkańców, nie tylko Zagórzycy aby uporządkować teren przykościelny.

Z okazji odpustu zwracam się z prośbą o dekorację naszych domostw flagami narodowymi i kościelnymi.

1. Jak możemy zauważyć w tym tygodniu Gmina rozpoczęła modernizację terenu przylegającego do terenu kościoła. Początkiem tej inwestycji jest modernizacja oświetlenia a w następnych etapach będzie to chodnik i asfalt. Już dzisiaj jako wspólnota Parafian i Mieszkańców składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:

Domaradz godz.17.00

Damnica godz. 17.00 w łączności z Mszą św.

Zagórzyca godz. 18.30 w łączności z Mszą św.

W każdy piątek jest także możliwość udziału w Drodze Krzyżowej w Damnicy bezpośrednio po nabożeństwie w kościele.

Gorzkie Żale śpiewamy:

Domaradz – sobota przed Mszą św. o godz. 17.00

Damnica – po Mszy św. o godz. 7.00

Zagórzyca po Mszy św. o godz. 8.30

W czasie nabożeństw wielkopostnych prosimy o nowe powołania kapłańskie. Jednocześnie przed każdą Mszą św. w dzień powszedni 10 min. przed nabożeństwem modlimy się w tej intencji Koronką do Miłosierdzia Bożego.

1. Wychodząc z kościoła można zabrać skarbonkę na jałmużnę. W tym roku hasło brzmi „Dar Juniora dla Seniora”, każdy z nas kiedyś będzie Seniorem i dlatego rezygnując w Wielkim Poście z różnych przyjemności możemy wesprzeć ten cel. Jednocześnie niezależnie ile mamy lat możemy się poczuć duchowo jako Juniorzy. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową i złożymy przed ołtarzem.
  2. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”
  3. Z okazji Święta Kobiet składam serdeczne życzenia wszystkim Paniom, niech Najświętsza Maryja Panna będzie przewodniczką na Waszych drogach życia i darzy Was wszelkimi potrzebnymi łaskami.