Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020

 

  1. Serdecznie dziękuję za złożone ofiary na planowane inwestycje w Zagórzycy:

– Bernardzie i Stefanowi Deik  – 100 zł

– rodzinie z Karżniczki – 200 zł

– anonimowym darczyńcom – 300 zł.

  1. W tygodniu przeżywamy I – czwartek miesiąca, który jednocześnie jest dniem w intencji powołań w ramach „Mostu modlitewnego z WSD” w Pelplinie. Zapraszam na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w kościele parafialnym w intencji powołań. O godz. 17.30 Msza św. i spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania z klas: VII i VIII.

Okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania od godz. 17.00.

  1. W I – piątek miesiąca wynagradzamy NSPJ za grzechy świata i nasze osobiste.

Od godz. 8.30 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek:

Domaradz godz.17.00

Damnica godz. 17.00 w łączności z Mszą św.

Zagórzyca godz. 18.30 w łączności z Mszą św.

W każdy piątek jest także możliwość udziału w ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Damnicy bezpośrednio po nabożeństwie w kościele.

Gorzkie Żale śpiewamy:

Domaradz – sobota przed Mszą św. o godz. 17.00

Damnica – po Mszy św. o godz. 7.00

Zagórzyca po Mszy św. o godz. 8.30

W czasie nabożeństw wielkopostnych prosimy o nowe powołania kapłańskie. Jednocześnie przed każdą Mszą św. w dzień powszedni 10 min. przed nabożeństwem modlimy się w tej intencji Koronką do Miłosierdzia Bożego.

  1. Wciąż można zapisywać się na pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu i św. Lipki, która odbędzie się w sobotę 25 kwietnia br. Koszt wynosi 110 zł i obejmuje przejazd, ubezpieczenie oraz obiad. Zapisy trwają do 10 marca br. Zapisywać się można u ks. Proboszcza – wpisowe 25 zł.
  2. Wychodząc z kościoła można zabrać skarbonkę na jałmużnę. W tym roku hasło brzmi „Dar Juniora dla Seniora”, każdy z nas kiedyś będzie Seniorem i dlatego rezygnując w Wielkim Poście z różnych przyjemności możemy wesprzeć ten cel. Jednocześnie niezależnie ile mamy lat możemy się poczuć duchowo jako Juniorzy. Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową i złożymy przed ołtarzem.