Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła 25 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019

  1. Serdecznie dziękuję parafianom z Damnicy za złożenie ofiary 600 zł na upiększenie otoczenia kościoła w Damnicy.
  2. Jutro przeżywamy –uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia przeżywamy odpust w Damnicy. Uroczysta suma odpustowa w Damnicy o godz. 18.00 a w Zagórzycy Msza św. o godz. 17.00.  Liturgii przewodniczyć będzie ks. Tadeusz Drobiński – który skieruje do nas Słowo Boże. Zachęcam do zachowania świątecznego charakteru tego dnia.
  3. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 13 września 2019 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 17 62) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej pelplińskiego seminarium oraz w gablocie i na naszej stronie internetowej . Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  4. Ważna informacja dla Kół Gospodyń Wiejskich – mogą się starać o dofinansowanie, które może wynieść do 5 tyś. zł. Wnioski można składać do końca października lub wyczerpania miejsc, więc trzeba aplikować jak najszybciej. Niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej: PiotrMuller.pl/KolaGospodynWiejskich
  5. Jutro, w poniedziałek, w godz. od 11.15 do godz. 12.00 na parkingu przy kościele parafialnym w Zagórzycy Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności puc i oskrzeli raz zakwaszenia organizmu.
  6. W czwartek o godz. 17.30 w Kościele parafialnym w Zagórzycy spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.
  7. W następną niedzielę przypada rocznica wybuchu II wojny światowej – zapraszam na Mszę św. o godz. 10.30 w Damnicy z udziałem pocztów sztandarowych z naszej Gminy.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna we wtorek będzie nieczynna.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Słodzińskiego. W wtorek pogrzeb śp. Stanisława Najmrockiego w Zagórzycy o godz. 11.00.
  10. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz wstawiennictwa św. Józefa patrona naszej parafii. Wszystkim osobom wypoczywającym na urlopach i wakacjach składam serdeczne życzenia Bożych łask i regeneracji sił fizycznych i duchowych.