Zmartwychwstanie Pańskie 21 kwietnia 2019

Zmartwychwstanie Pańskie

21 kwietnia 2019

1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na nasze inwestycje – w tym tygodniu złożono:

– kolekta –  1840 zł
450 zł – ofiarodawcy – parafianie, którzy pragną pozostać anonimowi

Obecnie posiadamy więc  9.140zł.

W dalszym ciągu można składać ofiary.

Bardzo dziękuję parafianom, którzy złożyli ofiarę:

200 zł – na ikonę M.B. Nieustającej Pomocy – ofiarodawcy także pragną pozostać anonimowy.

Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy podjęli jałmużnę wielkopostną – z skarbonek zebraliśmy 670 zł i przekazaliśmy te ofiary do Caritas naszej diecezji.

1. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które zaangażowały się w budowę Grobu Pańskiego w Zagórzycy i Damnicy.
  2. Wyrazy wdzięczności kieruję także do Strażaków z OSP w Damnicy za pełnienie straży przy Grobie Pańskim oraz przygotowanie ognia do liturgii Nocy Paschalnej.
  3. Serdecznie pragnę podziękować uczniom szkoły z Zagórzycy za przygotowanie przepięknej palmy na niedziele palmowa oraz opiekunce tego projektu Pani od języka kaszubskiego.
  4. Kolekta jutrzejszego dnia przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – środa godz. 17.20, czwartek – 18.30 i piątek o godz. 17.20.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – sobota godz. 9.00.
  7. W następną niedzielę przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – tego dnia zapraszam do Zagórzycy na godz. 15.00 – będziemy w godzinie miłosierdzia modlić się o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Tego dnia zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona zostanie na cele charytatywne.

Tego dnia odbędzie się wyjątkowy wielkanocny koncert charytatywny „Polska Pomaga”. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20.05  w TVP 2 oraz w radiowej Dwójce. To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, Telewizji i Polskiego Radia. Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieło pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.