Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019

 

 1. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Karżniczki za ofiarę – 350 zł na dekorację Grobu Pańskiego.
 2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na nasze inwestycje – w tym tygodniu złożono:
  – 100 zł od mieszkańców Paprzyc

– 100 zł – p. Wincenty Malinowski z Sąborza

– 700 zł – ofiarodawcy – parafianie, którzy pragną pozostać anonimowi

Obecnie posiadamy więc 5.328 zł.

W dalszym ciągu można składać ofiary

Za tydzień kolekta  w Zagórzycy zostanie przeznaczona na ten cel.

Bardzo dziękuję parafianom  z Damnicy, którzy złożyli ofiarę:

– 300 zł – na ikonę M.B. Nieustającej Pomocy – ofiarodawcy także pragną pozostać anonimowy.

 

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa – podczas celebracji Mszy Św. poświęcimy palmy i będziemy słuchali opisu Męki Pańskiej. W tym dniu przynosimy do kościoła Skarbonki z jałmużną, które możemy zostawić przed ołtarzem.
 2. 11 kwietnia będziemy przezywali naszą spowiedź parafialną do której serdecznie zapraszam:

Zagórzyca – od godz. 16.00 – 17.00

Damnica – od godz. 17.30 – 18.20

 1. Na stronie internetowej znajduje się informacja na temat rekolekcji dla dziewcząt w zgromadzeniu ss. Pasterek z Jabłonowa Pomorskiego, wszystkie osoby chętne mogą zgłaszać swój udział u mnie.
 2. Dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. mają spotkanie w Zagórzycy w sobotę o godz. 9.00.
 3. W najnowszym numerze dwutygodnika „Pielgrzym” przeczytać można m.in. tekst Marka Suchara, zatytułowany „Getsemani”. Autor, który wielokrotnie odwiedzał Ziemię Świętą, opisuje dojście i samą Grotę Getsemani, o której dowiadujemy się w jednej z najstarszych relacji pątniczki Egerii,  opowiadających o obchodach Wielkiego Czwartku w Jerozolimie.

„Chodzę z Bogiem do więzienia” to z kolei rozmowa z artystką Izą Laskowską, która m.in. w gdańskim areszcie śledczym realizuje projekt „Przez muzykę do wolności”. Prowadzi warsztaty i rozmawia, o życiu, Bogu i wierze z osadzonymi kobietami.

Bardzo ważny i ciekawy tekst Jana Hlebowicza zatytułowany „Sprawiedliwy i ocalony” przedstawia sylwetkę niezwykłego człowieka – Jerzego Bandera, uratowanego przez Polaków Żyda.

 1. W tym tygodniu w piątek o godz.16.30 będzie Droga Krzyżowa multimedialna przygotowana przez uczniów naszej szkoły w Zagórzycy. Może warto dzisiaj zadać sobie pytanie: czy chociaż raz w tym Wielkim Poście byłem na drodze cierpiącego Chrystusa?

 

 1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 30  w Zagórzycy, 17.00 w Domaradzu, oraz o godz. 18.30 w Damnicy. Gorzkie Żale będziemy śpiewali po Mszy św. o godz. 7.30 (Damnica) i 9.00 (Zagórzycy) oraz  w sobotę o 16.45 (Domaradz). Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Pragnę przypomnieć, że do udziału w nabożeństwach pasyjnych      zobowiązani są kandydaci do bierzmowania i dzieci, które przygotowują się do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 1. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej ś. p. Elżbietę Kara – R.I.P.