Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 31 marca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

31 marca 2019

1. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary przeznaczone na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.

 

2. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone z okazji rekolekcji parafialnych, które z Zagórzycy przeznaczamy w całości na nasze inwestycje. Kolekta wyniosła 1628 zł oraz złożono dwie ofiary indywidualne:

– 100 zł – ofiarodawca anonimowy

– 200 zł – ofiarodawca anonimowy

Obecnie posiadamy więc 4.428 zł.

W dalszym ciągu można składać ofiary i w każdą drugą niedzielę miesiąca kolekta będzie przeznaczona na ten cel.

Natomiast ofiary z Damnicy przeznaczyliśmy na potrzeby parafii – kolekta wyniosła 1010 zł.

 

3. Zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej – możemy zobaczyć już prawie zupełnie gotową ikonę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z harmonogramem to na początku maja powitamy w uroczysty sposób ikonę w naszej parafii a w czasie bierzmowania poprosimy ks. bpa Arkadiusza o jej poświęcenie. Dodam że ikona została pokryta złotem.

Do czasu wprowadzenia ikony chciałbym całkowicie zelektronizować mechanizm opuszczania obrazu w ołtarzu oraz wymienić pasy, ponieważ są w bardzo złym stanie.

 

4. Przypominam, że jest jeszcze 11 wolnych miejsc na wyjazd do Wejherowa na drogę krzyżową dnia 5 kwietnia br. W gablotce wisi dokładna informacja.

 

5. Spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania dla kl. III G i VIII klasy SP w sobotę o godz. 9.00 w Zagórzycy.

 

6. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. we wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 w Zagórzycy.

 

7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w Zagórzycy i od 18.30 w Damnicy

Chorych odwiedzę tego dnia od godz. 8.30

 

8. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 16.30 w Zagórzycy, 17.00 w Domaradzu, oraz o godz. 18.30 w Damnicy. Gorzkie Żale będziemy śpiewali po Mszy św. o godz. 7.30 (Damnica) i 9.00 (Zagórzycy) oraz w sobotę o 16.45 (Domaradz). Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

 

Pragnę przypomnieć, że do udziału w nabożeństwach pasyjnych zobowiązani są kandydaci do bierzmowania i dzieci, które przygotowują się do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.