Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Wielkiego Postu 10 marca 2019

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2019

 

  1. W przyszłą niedzielę kolektę przeznaczymy na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na polskich misjonarzy „Ad gentes”.

.

  1. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 30  w Zagórzycy, 17.00 w Domaradzu, oraz o godz. 18.30 w Damnicy. Gorzkie Żale będziemy śpiewali po Mszy św. o godz. 7.30 (Damnica) i 9.00 (Zagórzycy) oraz  w sobotę o 16.45 (Domaradz). Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.

Pragnę przypomnieć, że do udziału w nabożeństwach pasyjnych zobowiązani są kandydaci do bierzmowania i dzieci, które przygotowują się do sakramentu pokuty i Eucharystii.

 

  1. W każdy piątek o godz. 19.00 wyrusza z przed kościoła w Damnicy –  Droga Krzyżowa drogami miejscowości naszej parafii. Wszystkich chętnych zapraszam do udziału. Przypominam, że wymagane jest posiadanie kamizelki odblaskowej i latarki, a nade wszystko  duch prawdziwej ofiary i modlitwy.

 

  1. W najnowszym numerze „Pielgrzyma” :

relacja z  konsekracji ks. prał. Arkadiusza Okroja na biskupa pomocniczego diecezji pelplińskiej.

„Zawalcz o siebie i o relację z  Bogiem” podczas czterdziesto- dniowego  postu.  Od czego zacząć? – w wywiadzie Alicji Samolewicz Jeglickiej  z ks. Krzysztofem  Ławrukajtisem.

– O najbardziej kompletnej i najbardziej zachowanej z katedr gotyckich we Francji pisze ks. Marek Łangowski w artykule zatytułowanym „Katedra w Chartres”.

Dlaczego płaczemy? Czy rzeczywiście łzy, które wylewamy, mogą nam w czymś pomóc? – pisze o tym Beata Dwornik w artykule „Trzeci rodzaj łez”.

„Boży szaleniec i prorok nowoczesności”  – o ojcu Maksymilianie Marii Kolbem przeczytamy w artykule Jana Hlebowicza.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.