Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III Niedziela Zwykła 27 stycznia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

27 stycznia 2019

 

  1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca: sakrament pokuty w Zagórzycy o godz. 16.00 i 16.30 Msza św., w Damnicy o godz. 17.30 i 18.00 Msza św. Ludzi chorych i starszych odwiedzę tego dnia z posługą sakramentalną od godz. 8.15.

 

  1. W sobotę przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego, tego dnia poświęcimy świece. Msza św. w Zagórzycy o godz. 9.00 – na którą zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej (zostaną poświęcone medaliki i świece), w Damnicy Msza św. o godz. 10.30.

Tego dnia przezywamy Dzień Życia Konsekrowanego: będziemy się modlić za zakonnice, zakonników i członków instytutów świeckich oraz wdowy konsekrowane. Kolekta tego święta jest przeznaczona na klasztory klauzurowe.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, z klas VIII i III gimnazjum, w ramach przygotowania do bierzmowania w piątek – 1 lutego o godz. 15.30 w Zagórzycy.

 

  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Danutę Heronim z Mianowic i Sebastiana Mikulaka z Damnicy – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

  1. Wizyta duszpasterska – kolęda:

– 28 stycznia – poniedziałek – Zagórzyca od P. Wasiura i prawa strona do szosy

– 29 stycznia – wtorek – Damnica – ul. Dolna i Przemysłowa

– 30 stycznia – środa – Damnica ul. Górna i Parkowa

Początek kolędy od poniedziałku do piątku od godz. 14.00, w sobotę od godz. 9.00.

 

Ponieważ kolęduję po raz pierwszy proszę o pomoc w postaci podwiezienia samochodem. Kierowcę proszę o przybycie 15 min przed kolędą.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.