Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Rocznica Poświecenia Własnego Kościoła 28 października 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Rocznica Poświecenia Własnego Kościoła

28 października 2018

  1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować młodzieży i dorosłym za posprzątanie terenu wokół naszego Kościoła.
  2. W dzisiejszą niedzielę wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę na rzecz Kościoła Prześladowanego – w tym roku solidaryzujemy się z chrześcijanami w Pakistanie. Więcej informacji możemy znaleźć na naszej stronie internetowej.
  3. Miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w Zagórzycy: wtorek , w Damnicy: środa. Rozstrzygnięcie konkursu różańcowego nastąpi we wtorek.
  4. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki za zmarłych.
  5. 1 listopada przeżywamy uroczystość „Wszystkich Świętych” – dzień, w którym wspominamy wszystkich, znanych i nie znanych z imienia, którzy osiągnęli chwałę nieba. Msze św. w Damnicy o godz. 9.30 – po której wyruszy procesja na cmentarz i w Zagórzycy o godz. 11.30 – po której również wyruszy procesja na cmentarz. W dniach od 1 do 8 listopada (codziennie jeden raz) za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych w czyśćcu.
  6. 2 listopada przeżywamy „Dzień Zaduszny” – czyli dzień, w którym modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca okazja do spowiedzi w Zagórzycy od godz. 15.30 do 16.15 o godz. 16.30 Msza św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.30 – zapraszam do indywidualnej adoracji Pana Jezusa. W Damnicy okazja do spowiedzi św. o godz. 17.30 po której zostanie odprawiona Msza Św. Tego dnia modlimy się modlitwą wspominkową za zmarłych, których imiona zapisaliśmy na kartkach w Zagórzycy 15 min przed Mszą a w Damnicy po Mszy św.
  7. W piątek odwiedzę ludzi starszych i chorych z posługą sakramentalną.
  8. 3 listopada przeżywamy I sobotę miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP – będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę różańcową o godz. 8.30 w Zagórzycy.
  9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do środy w godzinach: 15.00 – 16.00.
  10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.