Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21 października 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 21 października 2018

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Światowy Tydzień Misyjny, który jest świętem Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Tematem tegorocznego Tygodnia Misyjnego są słowa: „Pełni ducha i posłani”. Tematem papieskiego orędzia w związku z trwającym synodem na temat młodzieży są słowa: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na naszej stronie parafialnej. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na cele misyjne.
  2. Miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w Zagórzycy: wtorek i czwartek, w Damnicy: środa i piątek. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Dzieci i młodzież będą mogli zgromadzić specjalne obrazki. W tym tygodniu będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy.
  3. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki za zmarłych.
  4. W środę zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W sobotę na godz. 9.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania aby uprzątnąć teren przy kościele parafialnym. Zapraszam też innych chętnych.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła.
  7. Chłopacy, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana, mogą zgłaszać chęć bycia ministrantami.. Zapraszam też osoby dorosłe i młodzież, którzy chcieli by w czasie Mszy św. czytać Słowo Boże.
  8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do piątku w godzinach: 15.00 – 16.00.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa.