Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

30 września 2018

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej diecezji. Za złożone ofiary składam serdeczne: „Bóg zapłać”.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję państwu: Izabeli i Tomaszowi Chęcińskim za ufundowanie nowych klęczników do naszego kościoła parafialnego. Serdeczne: „Bóg zapłać”.
  3. Jutro rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w Zagórzycy: wtorek i czwartek, w Damnicy: środa i piątek. Zapraszam wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Dzieci i młodzież będą mogli zgromadzić specjalne obrazki.
  4. Chłopacy, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana, mogą zgłaszać chęć bycia ministrantami.. Zapraszam też osoby dorosłe i młodzież, którzy chcieli by w czasie Mszy św. czytać Słowo Boże.
  5. W środę zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W tym tygodniu przypadają:

Pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów pochodzących z naszej parafii oraz o nowe święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.

Pierwszy piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – będziemy wynagradzać za grzechy nasze i całego świata. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30. Okazja do spowiedzi św. w Zagórzycy od 15.30. Msza św. o godz. 16.30. W Damnicy spowiedzi od godz. 17.30.

  1. W tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek  –  św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Wtorek  – Świętych Aniołów Stróżów

Czwartek – św.  Franciszka

Piątek – św. Faustyny Kowalskie, dziewicy

  1. Przypominam uczniom kl. VII, że na stronie internetowej naszej parafii, w zakładce sakramenty – bierzmowanie jest zamieszczony list Ks. Biskupa Ordynariusza oraz podanie o dopuszczenie do formacji do bierzmowania.
  2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do piątku w godzinach: 15.00 – 16.00.
  3. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz opieki naszego patrona św. Józefa