XXII Niedziela Zwykła 1 września 2024

XXII Niedziela Zwykła

1 września 2024

1. Dzisiaj modlimy się za ofiary II wojny światowej w rocznicę jej wybuchu. Prośmy Boga, aby wstrzymał swoje zagniewanie a pokutującym ludziom ofiarował pokój.
  2. Dzisiaj także modlimy się o potrzebne łaski dla dzieci, młodzieży i nauczycieli, by czas zdobywania wiedzy był także czasem odkrywania Stwórcy wszechświata.
  3. W środę zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę na godz. 17.00. W czasie adoracji okazja do sakramentu pokuty i pojednana. O godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
  4. W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne;

– I czwartek – modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

– I piątek – wynagradzamy za grzechy współczesnych ludzi i nasze osobiste

Okazja do spowiedzi św.:

– Damnica – czwartek 17.30

– Zagórzyca – środa w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu

Osoby chore i starsze odwiedzę 11 września od godz. 8.00.

1. W sobotę o godz. 9.00 – spotkanie dla rodziców, których dzieci w nadchodzącym roku mają przystąpić do I Komunii św.
  2. W następną niedzielę kolekta jest przeznaczona na WSD w Pelplinie – polecam ją waszej ofiarności.
  3. Dziękuję ofiarodawcom naszych inwestycji parafialnych:

Damnica:

– Ofiarodawcy anonimowi – 300 zł

– Rodzina Lasia – 200 zł

– Ofiarodawcy anonimowi – 300 zł

– Zbiórka do puszek – 3.960,30

– Ofiarodawcy anonimowi – 1.000 zł

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusza Boryło – R.I.P.
  2. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa.