XXI Niedziela Zwykła – 25. sierpnia 2024

XXI Niedziela Zwykła

1. sierpnia 2024
  1. Dzisiaj w Damnicy przeżywamy odpust Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Bardzo serdecznie witamy ks. Włodzimierza Szymańskiego – celebransa i kaznodzieję dzisiejszej uroczystości. Po Mszy św. zbiórka do puszek na pokrycie dokumentacji potrzebnej do remontu damnickiej świątyni.
  2. W środę zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę na godz. 17.00. W czasie adoracji okazja do sakramentu pokuty i pojednana. O godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
  3. W okresie wakacji i urlopów kancelaria parafialna czynna jest w środę od godz. 15.00 – 16.00.
  4. W sobotę, 31 sierpnia, przeżywamy Dożynki Gminne, które rozpoczną się o godz. 14.45 korowodem dożynkowym i Mszą św., której przewodniczyć będzie ks. Zdzisław Wirkus – proboszcz parafii Damno.
  5. W następną niedzielę przeżywamy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Tego dnia zapraszam także dzieci, które rozpoczynają naukę w klasie I na Mszę św. o godz. 11.15. W czasie liturgii zostaną poświęcone przybory do nauki w nowym roku 2024/2025.
  6. Dziękuję ofiarodawcom naszych inwestycji parafialnych:

Damnica:

– Ofiarodawcy anonimowi – 500 zł

– Halina Czesław Dudek – 300 zł

1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Małgorzata Repke, st. wolnego, Damnica

Błażej Majsak, st. wolnego, Pobłocie – zap. III

1. Na nadchodzący tydzień życzę błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i św. Józefa.